Na nohách je v týchto chvíľach celé južné Turecko! Vyľakaní turisti opúšťajú hotely, domáci sa snažia zo svojich domov zachrániť, čo sa dá a hasiči sú v teréne takmer nonstop. Akousi výnimkou sú turisti z Ruska, ktorých rozsiahle požiare na dovolenke akosi netrápia. Na záberoch z obľúbeného tureckého mesta Antalya  vidieť bezstarostných ruských turistov, ako si z požiarov, spravili akúsi adrenalínovú atrakciu. 

FOTO POŽIAROV V TURECKU V GALÉRII

„Zobudila som sa na čudný zápach, akoby niečo horelo a cítila som dym,” cituje britský The Sun Valentinu z Rosova. „Otvorili sme okná a uvideli žltú oblohu. Chceli sme ísť na pláž, ale nefungovala elektrina ani výťahy. Keď sme sa dostali z hotela, nevedeli sme, či máme ísť na pláž k vode, alebo späť do hotela, čiže smerom k ohňu.” Ako však uviedli viacerí turisti na sociálnych sieťach, „bezpečné sú všetky pláže a všetky najznámejšie letoviská”.

Nachádzate sa práve v Turecku? Neváhajte a pošlite nám fotografiu na [email protected]

Agentúra Anadolu uvádza, že požiare vypukli v piatich provinciách na juhu krajiny, v dvoch provinciách vo vnútrozemí a v jednej provincii na juhozápade, no hasiči podľa AP bojujú s požiarmi aj v ďalších častiach Turecka. Proti ohnivému peklu bojuje 35 lietadiel, 457 hasičských áut a približne 4 000 hasičov a dobrovoľníkov.

V Turecku má byť situácia horšia, článok pokračuje na druhej strane  >>>