Viac FOTO nájdete TU!

Nová kniha Hitlerove tábory smrti autora a vojenského historika Iana Baxtera je plná príbehov a fotografií z koncentračných vyhladzovacích táborov v Poľsku. Autor pútavej knihy sa tentoraz zameral na zvrátený život nacistických beštií, ktoré sa popri popravách ľudí v plynových komorách stíhali aj patrične zabávať s pivom v ruke a pri dobrej hudbe.

Nacistické beštie, ktoré vraždili v koncentračných táboroch smrti, si okrem práce užívali alkohol, zábavu aj šach.
Zdroj: USHMM / Ian Baxter

Kniha odhalila mnoho raritných fotografií z druhej svetovej vojny a priblížila tak život Hitlerových poskokov. Na jednom zo záberov sú členovia Hitlerovej vražednej SS s úsmevom držiac poháre piva v nacistickom tábore smrti v okupovanom Poľsku. Snímka bola urobená v lete 1942 v tábore Chelmno, kde bolo zavraždených až 200 000 židovských mužov, žien a detí.

Zábery zverejnené v knihe sú ostrým kontrastom k utrpeniu Židov, ktorí v koncentračných táboroch umierali krutou smrťou. Vo vyhladzovacích táboroch bolo čiastočne v rokoch 1941 až 1945 zabitých odhadom šesť miliónov Židov.

Zdroj: Tibor SOMOGYI

Členovia SS (Schutzstaffel) boli zodpovední za vedenie siete koncentračných a vyhladzovacích táborov, ktoré existovali v okupovanom Poľsku. Vo svojom voľnom čase si však život na rozdiel od "väzňov" užívali plnými dúškami. Na mnohých záberoch  tak vidieť členov SS ako popíjajú, smejú sa, hrajú šach či sa bavia hudbou. Len niekoľko metrov od nich pritom trpeli a zomierali tisícky ľudí, ktorých bez mihnutia oka posielali do plynových komôr.

Článok pokračuje na ďalšej strane