Viac FOTO nájdete TU!

Trichofágia je vskutku bizarná porucha, ktorá človeka núti obhrýzať a pojedať svoje vlastné vlasy. Táto na pohľad nechutná choroba však môže mať fatálne následky. Dlhodobé a pravidelné konzumovanie vlasov môže viesť k nebezpečnej blokáde v tráviacom trakte, kde sa z vlasov vytvorí tvrdá masa, ktorá znemožní priechodnosť tráviacim traktom. V súvislosti s ochorením dochádza aj k zvýšenému riziku vzniku infekcie, ktorá môže mať rovnako fatálne následky.

Zdroj: Profimedia

Svoje o tom vie aj šestnásťročné dievča z indického Pali, ktoré sa opakovane sťažovalo na bolesti žalúdka a vracanie. Keď už situácia bola neúnosná, musela podstúpiť operáciu, pri ktorej z nej chirurgovia vybrali polkilový chuchvalec vlasov.

Ukázalo sa, že dievča od ôsmich rokov trpí trichofágiou, čo je nutkavá potreba jesť svoje vlasy, ktorá je spojená s trichotillomániou, trhaním vlasov. Dievčina mala šťastie v nešťastí a lekárom sa podarilo jej život zachrániť. Nie všetky prípady sa však končia šťastne.

Mladá Britka také šťastie nemala

V roku 2017 sa toto ochorenie stalo osudným len 16-ročnej Britke. Jasmine Beever trpela touto poruchou od detstva. keďže však bola usmievavým a priateľským dievčaťom, nikto jej nechutnému zlozvyku nevenoval pozornosť. Keď mala Jasmine šestnásť rokov, bolo už neskoro.

Zdroj: instagram @szkolenia_trychologiczne

Chuchvalec vlasov v jej žalúdku spôsobil infekciu a následný zápal podbrušnice. Infekcia u tohto dievčaťa viedla až k prasknutiu žalúdočného vredu, následkom čoho jej zlyhali životne dôležité orgány.

Anketa
Poznáte niekoho, kto trpí Trichofagiou?

Jasmine pôvodne nevedela, čo sa deje. V škole skolabovala, a preto išla domov, kde si ľahla. Čoskoro však zistila, že celá jej pokožka je fľakatá. Rodičia ju teda zobrali na pohotovosť, ale, žiaľ už bolo neskoro a nedalo sa nič robiť. Ak teda zbadáte podobnú poruchu u svojich blízkych, neotáľajte s návštevou odborníka.

Prečítajte si aj: