Viac FOTO nájdete TU!

Princ Edward sa dočkal v stredu predpoludním oficiálneho prijatia na Hrade. Český prezident dnes brata kráľa Karola III. prijal v Trónnom sále. Dôvodom Edwardovej návštevy v Česku je Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu, určená študentom medzi 14 a 24 rokmi. 42 úspešným absolventom najvyššej kategórie dnes popoludní v Senáte Edward odovzdá zlatú medailu, uviedol český spravodajský portál Blesk.cz.

Na snímke britský princ Edward (vpravo) a český prezident Petr Pavel počas prijatia na Pražskom hrade.
Zdroj: Barbora Vizváryová

Popri akciách súvisiacich s projektmi pre mladých sa Edward v stredu predpoludním stretol na Pražskom hrade s prezidentom. Neformálne sa však zišli už v utorok. Prezident Pavel na svojom twitterovom účte zverejnil dokonca fotografiu z Malostranskej besedy, na ktorej si s bratom britského panovníka pochutnáva na pive. Ako sa tak zdá, český prezident sa rozhodol prijať princa vo svojej vlasti originálnym spôsobom a priblížiť mu čaro Česka aj prostredníctvom ochutnávky legendárneho zlatého moku. České pivo patrí totiž vo svete medzi tie najlepšie.

Anketa
Čo by ste princovi ponúkli na Slovensku?

Ako uviedol Blesk.cz, princ Edward dnes z Pražského hradu zamieril do malej obce Vestec neďaleko Prahy, kde vlani vznikla stromová alej k príležitosti nedožitých 100. narodenín princa Philipa, Edwardovho otca a manžela zosnulej kráľovnej Alžbety II. Vojvoda z Edinburghu v aleji zasadil posledný strom a uctil si tak pamiatku svojho otca, ktorý bol okrem iného zakladateľom Medzinárodnej ceny DofE.

Prečítajte si tiež: