Prekliatie ako také je známe už z prastarých legiend, nemyslite si však, že sa vás to nemôže týkať. Spôsobov, ako na vás môže niekto uvaliť kliatbu, je celý rad. Bežné sú kliatby ostrými a zlými slovami, ale aj prostredníctvom predmetov. Niekedy môžu byť prekliate celé generácie či dokonca nehnuteľnosti.

Fotografie pomocných rituálov nájdete v galérii »

Zdravotné problémy

Ako spoznať prekliatie? Väčšinou sa prejavuje na fyzickom tele. Ide o najznámejší prípad, ktorý sa objavuje v nevysvetliteľných zdravotných problémoch. Príznaky ako chronické bolesti, nevoľnosti a ďalšie ťažkosti, na ktoré lekári len márne hľadajú vysvetlenie, pretože vyšetrenia nič neodhalili, sú totiž pre kliatbu typické.

Zlé sny

Ťažký spánok či celkovo problémy so zaspaním patria tiež k signálom prekliatia. Ak sa vám neustále snívajú nočné mory a vy si aj po prebudení pamätáte celý dej, je tu veľká pravdepodobnosť. Podľa rôznych štúdií dokonca viete vo sne občas aj zahliadnuť človeka, ktorý môže za kliatbami stáť. Buďte preto opatrní a pre istotu si sen po prebudení zapíšte.

Ak momentálne prežívate ťažké obdobie, nič sa vám nedarí a nech sa pustíte do čohokoľvek, všetko sa končí fiaskom, môže ísť o kliatbu, ktorú na vás niekto uvalil. Nejde však len o pocitové zmeny, prekliatie sa prejavuje aj na fyzickom tele. Ako to rozpoznať?
Zdroj: gettyimages

Pokračovanie na ďalšej strane »