Bitka sa strhla medzi nezávislým poslancom Lubomírom Volným a podpredsedom Snemovne Tomášom Hanzelom (ČSSD), ktorého neskôr prišli brániť jeho stranícki kolegovia Jan Chvojka a Ondřej Veselý. Informoval o tom portál novinky.cz.

Volný sa v čase, keď bol pri rečníckom pulte bez ochranného rúška na tvári, dostal do slovného konfliktu s podpredsedom Poslaneckej snemovne Tomášom Hanzelom, ktorý zasadanie viedol. Voľný mal nadávať na adresu Hanzela a ten mu preto vypol mikrofón. Práve pri pultíku s mikrofónom sa strhla bitka, ktorú musela ukončiť až privolaná ochranka. Do bitky sa zapojili aj ďalší účastníci.

Predseda Snemovne Radek Vondráček následne z dôvodu fyzického konfliktu Volného až do konca zasadania vykázal so sály. Vondráček uviedol, že bude nasledovať disciplinárne konanie pred mandátovým a imunitným výborom.

Poslanecká snemovňa vo štvrtok rozhoduje o ďalšom predĺžení núdzového stavu v dôsledku koronavírusovej pandémie. Česká vláda ešte v pondelok schválila žiadosť o predĺženie núdzového stavu o 30 dní, konkrétne do 21. februára. Predĺženie musí potvrdiť parlament.