DOBRÉ SPRÁVY? Čína tvrdí, že našla liek proti KORONAVÍRUSU! Testy idú robiť aj v Česku!
18. 3. 2020, 10:13

Zdroj: Twitter
Bude to fungovať? Čínski vedci tvrdia, že japonský liek proti chrípke je rovnako účinný aj v boji so symptómami koronavírusu. Česi zas dočasne povolili užitie experimentálneho lieku. Na kom ho otestujú?
Zdroj: Twitter
Zdroj: Twitter
Zdroj: Twitter
Galéria k článku
České ministerstvo zdravotníctva v utorok dočasne povolilo užitie experimentálneho lieku remdesivir na ochorenie COVID-19 v Česku. Pre kriticky chorého pacienta ho žiada pražská Všeobecná fakultná nemocnica. Český premiér Andrej Babiš v utorok informoval, že jeho vláda zakázala vyvážať lieky dovezené do Českej republiky. Toto opatrenie má slúžiť na to, aby zostali dostupné pre českých občanov.
DRSNÉ VIDEO z talianskej nemocnice: Prosím, zostaňte DOMA, inak dopadnete takto, varujú lekári!

Zdroj: Instagram
Čínski vedci zas začali testovať liek s názvom Avigan, ktorý je účinný v boji proti chrípke a po testoch údajne aj v boji proti koronavírusu, povedal to Zhang Xinmin, riaditeľ Národného centra pre rozvoj biotechnológií v Pekingu. Testy na pacientoch sa uskutočnili v čínskych provinciách Wu-chan a Shenzen a zúčastnilo sa ich 240 pacientov. Ani jeden z nich nemal vedľajšie účinky lieku.
Po podaní lieku sa nakazení pacienti vyliečili už po štyroch dňoch, zatiaľ čo pacientom bez lieku trvala liečba 11 dní. Účinnosť lieku potvrdili aj röntgenové snímky.