Milovaná kráľovná Alžbeta II. minulý týždeň vo štvrtok vo veku 96 rokov zomrela. Jej smrť zasiahla milióny ľudí po celom svete.

Posledná rozlúčka sa bude konať zajtra, na pohreb sú pozvaní všetci významní svetoví lídri, vrátane našej prezidentky Zuzany Čaputovej. Dnes večer sa koná špeciálna recepcia, ktorú usporiadal kráľ Charles s Camilou v Buckinghamskom paláci.

Podľa dostupných informácií by na nej nemali chýbať americký prezident Joe Biden, francúzsky prezident Emmanuel Macron či kanadský premiér Justin Trudeau. Okrem pracujúcej časti kráľovskej rodiny dostali pozvánku začiatkom týždňa aj "odídenci" Harry a Meghan.

HARRYMU nedovolili mať na rozlúčke OFICIÁLNU UNIFORMU, takto plakal pri hrobe babky >>> 

Prevalilo sa však, že vraj sa nakoniec recepciu nezúčastnia. Údajne sa mali nemenovaní členovia paláca vzbúriť s tým, že si tam ich prítomnosť neželajú. Z kráľovskej rodiny sa tak na recepcii prídu len princ William so svojou manželkou Kate, Charlesova sestra princezná Anna a brat Edward s manželkou Sophie. Potvrdzuje to navyše aj špekulácie, ktoré sa objavili okamžite po smrti kráľovnej.

Hovorí sa totiž, že nový panovník má v pláne "okresať" kráľovskú rodinu a ponechať si pri sebe ako dôležité jadro len 6 ľudí - päť vyššie spomenutých členov a manželku Camilu. 

Prečítajte si tiež: