Reklama

Ďalší pokus o atentát na TRUMPA: Mladík zavraždil rodičov a chcel aj prezidenta

Prezident USA Donald Trump oznámil, že mierové rokovania sú na tom dobre.

Zdroj: TASR/AP

Reklama

Náhodné odhalenie. Americkí policajti z Wisconsinu odhalili sprisahanie a pokus o vraždu prezidenta Donalda Trumpa. Toho chcel zniesť zo sveta dronom, ktorý by niesol výbušniny.

K tomuto šokujúcemu odhaleniu došli pri vyšetrovaní dvojnásobnej vraždy, uvádza web CNN Prima NEWS. Sedemnásťročný mladík, ktorý zabil svojich rodičov, sa hlásil k neonacistickej skupine a plánoval zabiť americkú hlavu štátu. Teraz čelí obvineniu z dvojnásobnej vraždy, ukrývaniu mŕtvol, krádeže majetku, sprisahania, držania výbušnín a prípravy atentátu na prezidenta.

Obžalovaný Nikita Casap stál pred súdom tento týždeň. Bol obžalovaný z vraždy svojej matky a nevlastného otca, ktorých zabil začiatkom februára v americkom Wisconsine. Telá zabalil do diek a ukryl ich v dome, kde s nimi ešte pár dní žil.

Zdroj: youtube

Mladík, ktorý plánoval atentát na Trumpa

"Prvá obeť číslo mala strelné zranenie vzadu na hlave. Telo druhej obete bolo v takom stave rozkladu, že nebolo možné ju priamo identifikovať," uviedol vyšetrujúci policajt Ross Seitz. Policajti dopadli vraha až po niekoľkých týždňoch v Kansase. Ten leží 800 kilometrov od miesta vraždy a mladík v tomto meste prešiel na červenú. V aute, ktoré patrilo mŕtvemu otcovi, našli policajti revolver a 14-tisíc dolárov.

Casap sa hlásil k okultistickému hnutiu Rád deviatich uhlov, ktorý vykazuje aj prvky neonacizmu. Podľa agentov FBI zabil svojich rodičov preto, aby z ich peňazí mohol financovať svoj plán: zabiť Donalda Trumpa. "Spoločne s ďalšími zdieľal svoj plán zabiť prezidenta a zvrhnúť vládu Spojených štátov. A zaplatil aspoň čiastočne za dron a výbušniny, ktoré mali byť použité ako zbrane na vykonanie masívneho útoku," stojí vo vyšetrovacom spise.

Trumpova reakcia nie je známa. Ten si medzitým doprial odpočinok uprostred série obchodných a politických rokovaní a so svojou vnučkou Kai vyrazil na Floride na zápas MMA.

Atentáty na Donalda Trumpa

Prvý attentát na Donalda Trumpa bol spáchaný v sobotu 13. júla 2024 o 18:11 miestneho času počas predvolebného zhromaždenia neďaleko Butleru v Pensylvánii. Po asi šiestich minútach prejavu naňho útočník Thomas Matthew Crooks vypálil niekoľko striel. Policajti a svedkovia uviedli, že strelec pálil z poloautomatickej pušky AR-15 zo strechy vzdialenej 60 až 90 metrov od ohraničenej oblasti zhromaždenia, než bol zabitý členmi Tajnej služby USA (United States Secret Service). Trump mal postrelené ucho. Incident neprežil jeden divák v publiku a ďalší dvaja boli ťažko zranení. Dva mesiace po tom, čo Donald Trump len o vlások prežil pokus o atentát, sa strelec takmer dvanásť hodín nepozorovane ukrýval na okraji ihriska, kde bývalý prezident hral minulú nedeľu golf. Ryan Roth sa podarilo dostal do vzdialenosti len pár stoviek metrov od prezidentského kandidáta, keď sa dlhé hodiny schovával pri piatej jamke. Objavili ho agenti a zabránili atentátu.

Kto je vrah Nikita Casap?