V Česku stále pribúdajú nakazení pacienti: 62 ľudí chorobe podľahlo!
5. 4. 2020, 8:55 (aktualizované: 15. 7. 2024, 11:58)

Zdroj: Petr David Josek
V Českej republike stále pribúda počet pacientov, ktorí sa nakazili novým typom koronavírusu.
Zdroj: Petr David Josek
Zdroj: Petr David Josek
Zdroj: Petr David Josek
Galéria k článku
K polnoci zo soboty na nedeľu sa potvrdilo 4472 prípadov nákazy Covidom-19, zomrelo 59 chorých a z choroby sa vyliečilo 78 infikovaných, píše webová stránka televízie Nova. Ráno český blesk zverejnil informáciu o tom, že chorobe podľahlo 62 ľudí.
Minister vnútra Jan Hamáček povedal po rokovaní s prezidentom Milošom Zemanom v Lánoch, že sankcie za porušenie jednotlivých nariadení budú oveľa prísnejšie, informuje Nova.

Hamáček tiež zároveň plánuje predložiť Poslaneckej snemovni a Senátu zmenu zákona, vďaka ktorej by policajti mohli neposlúchnutie riešiť blokovou pokutou až vo výške 10.000 Kč (360 eur) priamo na mieste, približuje ďalej spravodajský server tn.nova.cz.
Núdzový stav v ČR bude pravdepodobne predĺžený. Krízový štáb sa pôvodne dohodol na predĺžení o 30 dní, nakoniec bude však zrejme predĺžený do konca apríla.
Novým typom koronavírusu sa vo svete nakazilo už vyše milión ľudí. Najviac infikovaných pacientov je v USA, kde ide o viac než 300.000 potvrdených prípadov. V Európe je najhoršia situácia v Španielsku, tam je viac než 126.000 nakazených, uzatvára štatistickým výpočtom TV Nova.