FOTO nájdete v galérii >>>

Slepačia farma Hoads sa nachádza v anglickom meste Hastings vo východnom Sussexe. Po uverejnení hrôzostrašných záberov jej však dočasne pozastavili licenciu, informuje britský denník Daily Mail. 

Skupina aktivistov za práva zvierat s názvom Direct Action Everywhere zdieľala na sociálnej sieti fotografie z prepadu slepačej farmy s voľným výbehom. Aktivisti najskôr protestovali pred farmou, potom do nej vnikli a strávili v nej niekoľko hodín. Za ten čas sa stali svedkami hrôzostrašného zaobchádzania s hydinou. Na záberoch je vidieť krvavé sliepky, niektoré z nich boli zdeformované alebo im chýbala končatina. V jednej z chodieb je odfotografovaný aj stroj na triedenie vajíčok. Ten je však v dezolátnom stave a obklopený je prasknutými vajíčkami. 

Stroj na triedenie vajíčok bol v dezolátnom stave.
Zdroj: Twitter/Direct Action Everywhere

150 aktivistov vniklo do anglickej farmy ešte začiatkom týždňa. Tá dodáva vajíčka do supermarketov, akými sú Tesco v Anglicku, Sainsbury's, Asda a Morrisons. Po zverejnení fotografií však vajíčka z regálov okamžite stiahli. Aktivistom sa podarilo z farmy vyslobodiť 50 sliepok.

Viac na Pluska.sk: