Viac FOTO Brigitte v galérii >>>

Ak by ste si mysleli, že život prvej dámy v paláci je nenáročný, musíme vás sklamať. Brigitte ešte pred nasťahovaním sa do Elyzejského paláca viedla dlhé rozhovory s ostatnými prvými dámami, ktoré jej povedali, že v paláci sa síce bývalo dobre, no šťastné tam neboli. „Byť prvou dámou sa nerovná šťastiu, ale ja a moje predchodkyne sme vedeli nájsť spôsob, ako sa naučiť v paláci žiť a zároveň byť aj spokojná,“ povedala pre televíziu TF1.

VIDEO: Macronová sa stretla s ruským prezidentom Putinom

Macronova okrem toho potvrdila, že aj ona má „svoje dni“, kedy má zlú náladu. „Stáva sa to aj mne, ale snažím sa tie problémy vyriešiť sama. Svoju náladovosť neukazujem na verejnosti. Keď mám niečo na srdci, väčšinou sa z toho vypíšem,“ odhalila zo súkromia. Macronovú mnohí riešia najmä kvôli veľkému vekovému rozdielu – od manžela a zároveň prezidenta Macrona je totižto o 25 rokov staršia. Ich vekový rozdiel sa tak prejavuje aj na ich správaní.

Program prvej dámy Brigitte Macron sa zameriava najmä na pomoc chorým.
Program prvej dámy Brigitte Macron sa zameriava najmä na pomoc chorým.
Zdroj: Pool/ABACA / Abaca Press / Profimedia

„Množstvo Francúzov považuje môjho manžela za arogantného. Niekedy si totiž neuvedomuje, čo hovorí a ako to potom vyzerá nasledujúci deň v novinách,“ priznáva. Týmto Brigitte narážala na Macronovu poznámku, ktorú v roku 2018 povedal nezamestnanému mužovi. „Stačí prejsť cez ulicu a nájdeš si prácu,“odfrkol mladíkovi, ktorý sa mu sťažoval, že nemá prácu. Macronová však v televízii vysvetlila, že to bolo nedorozumenie. „Snažila som sa mu vysvetliť, že niečo takéto nemôže len tak povedať, nemôže si to dovoliť ako prezident alebo ako niekto, kto žije v paláci. Bola to spontánna reakcia a svoje slová už nemôže zobrať späť.“

Brigitte Macron a francúzsky prezident Emmanuel Macron.
Brigitte Macron a francúzsky prezident Emmanuel Macron.
Zdroj: Philippe LOPEZ / AFP / Profimedia

Macronová potom vysvetlila, že v ich obľúbenej francúzskej reštaurácii práve zháňali čašníka. „Hlavný čašník vyhlásil, že dá prácu prvému, kto prejde cez ulicu,“ povedala Macronová, ktorá priznala, že to bola spontánna reakcia prezidenta, ktorá narobila obrovskú škodu.

Brigitte taktiež priznala, že sa s prezidentom stretávajú iba na večeri a skoro ráno. Taktiež podotkla, že sa počas toho, ako sa stal prezidentom, vôbec nezmenil. „Má dve tváre – prezident, na ktorom leží obrovská zodpovednosť, a môj manžel.“

Viac na Pluska.sk: