Anglikánska cirkev vysvätila prvú černošskú biskupku: Je jedným z najvplyvnejších duchovných!
20. 11. 2019, 9:00 (aktualizované: 11. 7. 2024, 18:33)

Zdroj: youtube
Britská anglikánska cirkev v utorok v londýnskej Katedrále sv. Pavla vysvätila svoju prvú černošskú biskupku, informovala agentúra DPA.
Rodená Jamajčanka Rose Hudsonová-Wilkinová bola vysvätená za novú biskupku mesta Dover. Spolu s ňou bola vysvätená aj Olivia Grahamová, ktorá bude biskupkou v meste Reading, napísal na svojej webovej stránke denník The Guardian. Hudsonová-Wilkinová doteraz zastávala funkciu kaplánky predsedu Dolnej snemovne britského parlamentu. Tento kaplán vedie každodenné modlitby v snemovni a celebruje sväté omše vo Westminsterskom paláci, uvádza sa na oficiálnej webovej stránke britského parlamentu.
Zdroj: youtube
Rose Hudsonová-Wilkinová
Hudsonová-Wilkinová takisto koncelebrovala omšu počas minuloročnej svadby britského princa Harryho s americkou herečkou Meghan Markleovou. Arcibiskup z Canterbury Justin Welby o novej biskupke povedal, že "je jedným z najvplyvnejších a najefektívnejších duchovných" vo svojej funkcii. O Hudsonovej-Wilkinovej sa pozitívne vyjadril aj bývalý predseda Dolnej snemovne britského parlamentu John Bercow, ktorý z funkcie odstúpil 31. októbra. Oficiálny slávnosný akt, na ktorom bude Hudsonová-Wilkinová uvedená do funkcie biskupa mesta Dover, sa uskutoční 30. novembra v Canterbury.