V britskej nemocnici sa stal omyl, ktorý by mal v modernom 21. storočí figurovať možno len tak v zlých vtipoch. Podpornému prístroju, ktorý Jacqueline držal pri živote, jednoducho došla batéria.

O tragickej a absurdnej smrti informoval server metro.co.uk.

Zarážajúce je, že katastrofálnym následkom predchádzalo viacero výstražných znamení. Respirátor bol nastavený tak, aby v kritickej situácii pípal a upozornil tak na nedostatok elektrickej energie. Zdravotné sestry tieto zvuky počuli, no nerozpoznali ich... a tak 55-ročná žena zomrela.

Zlyhal prístroj, sestričky aj zvonček

Ortieľ nad Jacqueline ale nevyniesli len reakcie sestričiek. V prvom rade zlyhalo nabíjanie dýchacieho prístroja, v dôsledku čoho zariadenie fungovalo len na zásobe z batérie. Zvonček, ktorý pacientom slúži pre privolanie personálu, taktiež nefungoval. Príliš mnoho pochybení na to, aby pacientka osudový moment prežila.

Vyšetrovania celého prípadu sa ujala doktorka Renate Wendlerová. „Pani Scottová bola veľmi nemocná, zrejme pacient pred smrťou. A to už v momente, keď prišla do nemocnice.“

„Personál sa o ňu staral dôkladne. Sestričky boli veľmi zaneprázdnené starostlivosťou o ňu.“

Lekárka tiež dodala, že sestry nemali šancu zistiť, kedy sa prerušil prívod elektrickej energie do dýchacieho prístroja.

Verdikt o prirodzenej smrti porota pred súdom vrátila. Od smutnej udalosti Nemocnica sv. Juraja upravila školenie zdravotníckeho personálu v súvislosti s nemocničnými technológiami.