Bývalý redaktor podľahol dlhej a ťažkej chorobe v žilinskej nemocnici. "Správa zarmútila predovšetkým pracovníkov nášho banskobystrického štúdia RTVS, v ktorom Milan Matušinský pracoval ako redaktor spravodajstva od roku 1993," napísala RTVS na sociálnej sieti.

Kariéra Milana Matušinského

Matušinský počas svojej dlhoročnej kariéry vytvoril stovky televíznych spravodajských a publicistických relácií. Najviac sa venoval správam zo Žiliny a severného Slovenska. 

V regióne mapoval aktuálne dianie, no pracoval aj na mnohých dokumentárnych a publicistických reláciách (napr. Necelebrity či Televíkend). Pôsobil aj ako moderátor, dramaturg a režisér regionálneho vysielania.

"S banskobystrickým štúdiom intenzívne spolupracoval až do konca svojej profesionálnej kariéry a to konkrétne s redakciou Farmárska revue. Svoje dlhoročné a bohaté televízne skúsenosti odovzdával aj študentom žurnalistiky. Česť jeho pamiatke!" dodali bývalí kolegovia z banskobystrickej redakcie.

"Je to jeden z ľudí, ktorých som mal veľmi rád, jeden z tých, ktorí mi pomáhali v novinárskych začiatkoch. Okrem toho bol Milan skvelý človek. Dnes je už v spoločnosti mnohých novinárov-kamarátov, ktorí tu už s nami nie sú, ale na ktorých stále myslíme. Je nám za vami smutno. Odpočívajte v pokoji," vyznal sa na svojom profile na sociálnej sieti šéfredaktor Aktuality.sk Peter Bárdy.

Prečítajte si tiež: