Cigániková namiesto toho, aby išla ihneď so synom k lekárovi, kam ju posielali aj diskutujúci,keď videli alarmujúci stav chlapčeka, hľadala rady na facebooku! "Nie, ďakujem, skúsime to zvládnuť, kým sa bude dať," napísala zanovito poslankyňa na dobre mienené rady. Opraty do rúk tak chytil až skúsený odborník Peter Visolajský.

Cigániková sa kajá. Za "tuťmákov" sa ospravedlňujeCigániková sa kajá. Za "tuťmákov" sa ospravedlňuje

KOMENTÁR Janky Cigánikovej: Prepáčte, stane saKOMENTÁR Janky Cigánikovej: Prepáčte, stane sa

Vybabral so systémom! Zamestnancovi zakázali v horúčavách krátke nohavice, do práce prišiel v TOMTO

"Obklady sú úplne nesprávne! Teda nechladiť končatiny. Provokuje to kŕče!" varoval ju pobúrený predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) potom ako zhliadol Cigánikovej fotografiu na sociálnej sieti. Verný svojmu remeslu rýchlo zachraňoval situáciu a neznalú poslankyňu inštruoval: "Najlepšie je potierať pokožku vlhkou handričkou, tak aby zostala vrstvička vody na koži a mohla sa odparovať. Alebo zábal na trup, nie ruky ani nie nohy," napísal jej k zle spraveným zábalom, ktorými mohla svojmu dieťaťu ešte viac uškodiť.

ŠOKUJÚCE FOTO: Cigániková sa musela zblázniť! Môže matka urobiť toto svojmu synovi?

Cigániková vyšla s pravdou von! Čo mám s exVyvoleným?​

"Vedela som, že tu mám kopec zdravotníkov a dúfala som, že sa nám dostane dobrých rád," reagovala na usmernenia spokojná SaS-kárka. Predseda LOZ pritom nebol jediný, kto sa ju snažil upozorniť na jej zlý postup. Vlnka kritiky sa na ňu zniesla aj od ďalších diskutujúcich.

Cigániková svoj postup však bránila: "Mala som vžité, že končatiny by sa mali schladiť kvôli krvnému obehu. Predtým som mu zakrývala hrudník, ale plakal, že je mu zima a striasalo ho. Toto bolo menej drastické," opisovala hrôzostrašné chvíle.

Takto sa pre neho nastrojila! Cigániková v náručí fešáka z reality šou VyVolení

Pri teplote sa ale zábaly na čelo ani končatiny nesmú dávať! "Studeným zábalom sa zúžia cievy na končatinách a srdce, ktoré je pri teplote už aj tak dosť namáhané, pretože pumpuje krv proti väčšiemu odporu, je tým namáhavé ešte viac!" varuje pediatrička Katarína Šimovičová.