„Som veľmi rád, že naši traja dlhoroční kolegovia prijali ponuku stať sa Partnermi. Fabrice, Vašek a Marián sú osvedčení top manažéri, ktorí sa výrazne podieľali na tvorbe hodnoty v našich firmách a projektoch. Naše vrcholové vedenie získava významnú posilu v situácii, kedy sa našej skupine darí a to aj napriek ťažkostiam, ktoré spôsobuje pandémia. Dôkazom toho budú aj výsledky, ktoré sme dosiahli za rok 2020 a ktoré budeme v najbližších dvoch mesiacoch zverejňovať,“ povedal Iain Child, Managing Partner Penty.

Ďalšia zmena sa týka predovšetkým zdravotníckeho portfólia Penty. Súčasný spolumajiteľ Penty a top manažér Eduard Maták prestane byť na konci roku 2021 spolumajiteľom celej skupiny Penta a projektovým lídrom zodpovedným za zdravotníctvo.

„Rozhodol som sa, že po skoro 20 rokoch aktívneho manažovania projektov Penty je čas na zmenu. Vzhľadom na to, že Penta je vo svojich zdravotníckych investíciách veľmi aktívnym vlastníkom, preberie líderskú rolu v našich zdravotníckych firmách môj dlhoročný kolega a nový Partner Penty Vašek Jirků. Ja sa budem týmto firmám naďalej venovať z pozície člena Dozornej rady“, povedal Eduard Maták.

Súčasný spolumajiteľ Penty a top manažér Eduard Maták prestane byť na konci roku 2021 spolumajiteľom celej skupiny Penta a projektovým lídrom zodpovedným za zdravotníctvo.
Zdroj: MATEJ KALINA

 

Kto sú noví Partneri Penty?

Fabrice Dumontheil (55)

V Pente pôsobí od roku 2012. Je CFO celej skupiny, člen Investičnej komisie a Executive Boardu. Zodpovedá za strategické finančné riadenie skupiny Penta, ako aj za IT stratégiu skupiny. Žije v Bratislave.

Fabrice Dumontheil, nový partner Penty.
Zdroj: Penta

Václav Jirků (48)

Po vstupe do partnerskej štruktúry bude zodpovedný za riadenie zdravotníckeho investičného portfólia a aj medzinárodnej siete lekární Dr.Max. V Pente pracuje od roku 2007. Je vyštudovaný lekár, žije v Prahe.

Václav Jirků, nový partner Penty.
Zdroj: Penta

Marián Slivovič (39)

V pozícii partnera bude zastrešovať predovšetkým investície Penty v bankovníctve, v Slovalcu, ako aj mediálne projekty na Slovensku a v ČR. V skupine pôsobí od roku 2005. Žije v Bratislave.

Tretím novým partnerom skupiny je Marián Slivovič.
Zdroj: Penta

Ako funguje vlastnícka štruktúra Penty?

Skupina Penta dlhé roky investuje prostredníctvom fondu, ktorý je v súčasnosti vlastnený Marekom Dospivom, Jaroslavom Haščákom, Jozefom Oravkinom, Iainom Childom a Eduardom Matákom. Aktívnu správu investičného portfólia však Penta vykonáva prostredníctvom manažérskych spoločností – General Partners, ktoré sídlia predovšetkým v Prahe, v Bratislave a vo Varšave. Manažérska štruktúra bude po zmenách vlastnená Marekom Dospivom, Jozefom Oravkinom, Iainom Childom, Fabricom Dumontheilom, Václavom Jirků a Mariánom Slivovičom