Reklama

Záujem Slovákov o OČKOVANIE sa výrazne zvyšuje: Premiér Heger chválou a slovami VĎAKY nešetril!

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
 
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • captions and subtitles off, selected
    Reklama

    Predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) poukázal na výrazný nárast očkovaných prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 v porovnaní s predchádzajúcimi dňami. Na sociálnej sieti uviedol, že v piatok sa dalo prvou dávkou vakcíny zaočkovať 5 139 ľudí.

    Premiér poďakoval všetkým zodpovedným, ktorí sa dali zaočkovať a ako tvrdí, "myslia na ochranu nielen svojho zdravia, ale aj zdravia ostatných."

    Premiér na druhej strane poukázal na to, že v nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 2 626 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. "Spomedzi hospitalizovaných nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných 80,36 percenta," povedal. Ako doplnil, čísla jasne ukazujú, že najúčinnejším prostriedkom pre boj s týmto ochorením je očkovanie.

    "Zaočkovanie znižuje riziko ťažkého priebehu, hospitalizácie a znižuje aj celkové šírenie nákazy v populácii," dodal Heger.

    Prvú dávku vakcíny dostalo v piatok 5 139 ľudí, spolu ju má na Slovensku 2 542 370 osôb. Vyplýva to z údajov Ministerstva zdravotníctva SR. Druhú dávku očkovacej látky dostalo v piatok 2 383 osôb, zaočkovaných oboma dávkami vakcíny je na Slovensku 2 325 309 ľudí.

    Anketa

    Už ste zaočkovaní proti COVID-19?