Ministerku zdravotníctva prekvapil bývalý premiér a v súčastnosti poslanec Fico tým, že zastavil tri zákony z dielne jej rezortu. Medzi nimi bol aj zákon týkajúci sa povinného očkovania detí. „Nebol tam ani náznak odbornosti,“ povedala Kalavská v diskusnej relácii na TA3 k Ficovmu telefonátu. Ten Kalavskej podľa jej slov volal iba pár minút pred hlasovaním, aby zákony z rokovania stiahla. Podľa nej konal Fico neštandardne.

Kalavská stále tvrdí, že schváliť reformu slovenských nemocníc, tzv. stratifikáciu, je pre slovenské zdravotníctvo nevyhnutné. Aj preto Ficovmu kroku nerozumie. Podľa nej by mala byť na prvom mieste odbornosť a až potom politika. Práve preto sa chce s Ficom čo najskôr stretnúť. Naopak, poďakovala aj opozičným poslancom za konštruktívnu kritiku a všetkým poslancom chce zaslať list, v ktorom im opäť vyargumentuje dôvod reformy, lebo zdravotnícky systém je podľa nej pri súčasnom nastavení neudržateľný.

Ministerka Andrea Kalavská chce presadiť reformu zdravotníctva.
Zdroj: JULIUS DUBRAVAY

Od vraždy novinára Jána Kuciaka (†27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej (†27) je vzbúrencov v strane Smer čoraz viac. Hneď po dvojnásobnej nechutnej vražde sa vzdal postu ministra kultúry Marek Maďarič. Neskôr vystúpil zo Smeru úplne. No medzi vážnych kritikov vedenia Smeru patria iné známe tváre...

Medzi najznámejšie kritičky, ktoré si servítku pred ústa nedáva, patrí spoluzakľadateľka Smeru Monika Beňová. Tá Fica zvozila aj preto, lebo sa rozhodol komentovať rozhodnutie Najvyššieho súdu v prípade exposlanca za ĽSNS Milana Mazureka. Fico vtedy tvrdil, že Mazurek len povedal, čo si myslí takmer celý národ. Tým nepriamo podporil vtedajšieho poslanca za ĽSNS. Súd pritom uznal Mazureka vinným z hanobenia rasy, národa a presvedčenia a uložil mu peňažný trest vo výške 10 tisíc eur. Zároveň musel podľa zákona opustiť svoju poslaneckú stoličku. „Vravím, že ma rozhodnutie súdu o spáchaní trestného činu pre dnes už exposlanca NR SR M. Mazureka potešilo,“ napísala Beňová na sociálnu sieť s tým, že keď sa Ficovi nepáči rozhodnutie súdu, mal by byť radšej ticho.