Občas vystrkuje rožky a kritizuje svojho straníckeho šéfa Fica aj sám premiér Peter Pellegrini. Jedna z najznámejších jeho kritík Fica sa týkala predsedovho vyjadrenia na adresu Mazureka. Pellegrini reagoval na Fica slovami: „Človek, ktorý je zodpovedný za časť histórie Slovenska, nemôže povedať, že toto si myslí celý národ. Takéto reči nemôžeme viesť a musíme ich odsúdiť.“

Oveľa hlasnejším kritikom Smeru je ale niekdajšia podpredsedníčka parlamentu za Smer-SD Renáta Zmajkovičová. Tá sa obuje do Fica a spol. pri každej možnej príležitosti, aj keď je stále členkou strany. „Včerajší výrok Roberta Fica: ´Budem stáť pri svojich ľuďoch v dobrom i zlom´ ....iste potešil tisíce členov strany SMER. Je na mieste otázka, či všetci naši členovia strany cítia, že sú jeho ľudia, ktorí mu za to stoja,“ napísala Zmajkovičová na sociálnej sieti o vyjadrení Fica po rozhodnutí Martina Glváča, ostať na poste podpredsedu parlamentu. Okrem iného skritizovala aj zákon o 50 dňovom moratóriu z dielne Smer-SD.

Bývalá poslankyňa za Smer-SD Renáta Zmajkovičová sa v Prahe stretla s 3-násobným majstrom sveta v cyklistike Petrom Saganom.
Zdroj: facebook Renáta Zmajkovičová

Bývalá europoslankyňa za Smer Monika Smolková dokonca zo Smeru odchádza. Koncom októbra spolu s ďalšími 15 funkcionári ľavicovej strany si dali pozastaviť svoje členstvo. „Svojim konaním spôsobuje traumu a rozdeľuje spoločnosť,“ povedala o Ficovi skúsená politička. Podľa nej sú v dnešnej dobe slová Smer a Fico brané ako nadávky.