Nie je žiadnym tajomstvom, že Andrej Babiš vlastní nie len niektoré slovenské, ale aj české média. Práve toho sa umelec Andreas Gajdošík chytil a vytvoril zaujímavé dielo. Rozhodol sa totiž vytvoriť kópie dvoch najznámejších Babišových webov - idnes a lidoviek. Ich obsah sa však od tých originálnych odlišuje. 

Umelec sa totiž rozhodol vystreliť si z premiéra a zakaždým, keď sa v článku objaví jeho meno alebo politická strana, v ktorej pôsobí, sa do textu pridá sarkastický prívlastok. ,,V týchto úpravách, ktoré sa objavujú pri každej zmienke o Babišovom mene alebo jeho politickej strany ANO ide o akési odhalenie (fiktívneho) toxického vzťahu
majiteľ a zamestnanec,'' prezradil umelec vo svojom portfóliu.  Pre tento účel vytvoril vlastný softvér pre webový server, ktorý umožňuje automatické vydanie textu v reálnom čase.

Prívlastky českého premiéra poriadne nahnevali.
Zdroj: lidov.ky

 To sa však nepáči Andrejovi Babišovi, ktorý údajne stihol podniknúť právne kroky. Na tento prípad si mal najať celý tím právnikov, ktorý duplikátny web lidov.ky okamžite zničia. Podľa informácií z okolia Gajdošíka mal mladému umelcovi pohroziť, že z neho vysúdi všetko. 

Viac foto nájdete v galérii

Mohlo by vás zaujímať: