Pavol Rusko je obvinený, že chcel dať zlikvidovať svoju bývalú obchodnú spoločníčku Sylviu Volzovú. Bývalý banskobystrický šéf podsvetia Mikuláš Černák tvrdí, že si Rusko v roku 1997 u neho objednal jej vraždu. Mal mu za to ponúknuť 20 miliónov korún. Členovia podsvetia mali Sylviu Volzovú podľa mnohonásobného vraha uniesť, prinútiť ju prepísať podiel v televízii Markíza na Pavla Ruska alebo na tretiu osobu a následne sa jej mali zbaviť.

V tejto verzii Mikuláša Černáka však niečo nesedí. Na to, aby sa Rusko dostal k Volzovej podielu, nestačilo jej časť prepísať na neho. Každú zmenu u majiteľov licencie vysielania bolo potrebné totiž už v tom čase nahlásiť a zdôvodniť Rade pre vysielanie a retransmisiu. Licenčná rada potom musela so zmenou súhlasiť. Ak by teda aj Volzová na Ruska svoj podiel v televízii pod nátlakom prepísala, Rusko by ho nemohol len tak ovládnuť.

Podľa našich informácií sa polícia Volzovej na výsluchu pýtala tento týždeň aj na tieto skutočnosti. Bývalá Ruskova obchodná partnerka potvrdila, že bez súhlasu pred licenčnou radou by sa zakladateľ televízie Markíza k jej podielu nedostal. Jej právny zástupca Roman Kvasnica po vypočutí konkrétnosti z výsluchu nepovedal. „Výsluch bol veľmi dlhý a veľmi náročný,“ uviedol Kvasnica. Volzovú vypočúval vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry viac ako štyri hodiny. Sama sa novinárom vyhla. Na policajné prezídium ju priviezli policajti.

Polícia sa k prípadu Pavla Ruska vôbec nevyjadruje. Podľa našich informácií vyšetrovateľ ukončil prvé kolo vypočúvania dôležitých svedkov. Nasledovať by malo opakované vypočutie samotného Ruska, ktorý dnes sedí vo väzbe. Bývalého ministra čaká najbližšie dni aj súd, ktorý bude rozhodovať o tom, či ostane za mrežami. Právny zástupca Pavla Ruska totiž napadol rozhodnutie sudcu o kolúznej väzbe z obavy ovplyvňovania svedkov. Súd musí o sťažnosti rozhodnúť najneskôr v utorok budúci týždeň.