Financuje ho zadlžený sponzor? Médiám v uplynulých dňoch rozposlal anonym e-mail, v ktorom sa píše o údajných nejasnostiach vo financovaní kampane Daniela Krajcera. Práve on pritom v pondelok na RTVS vyzýval súperov k transparentnosti. Krajcer opakoval, že on sa sponzorov priznať nehanbí.

„Kampaň mi platia László Sólymos, Juraj Miškov, Martin Jóna a ja sám,“ vyhlásil v diskusnej relácii. Anonym však v e-maile tvrdí, že práve Jóna zo Strany zelených nemôže exministrovi prispievať, keďže jeho firma dlhuje na daniach a poistnom. Na Krajcerovom transparentom účte sa príspevky od Jónu tiež neobjavujú.

Krajcer svoje pondelňajšie slová odôvodňuje tým, že len zopakoval zoznam sponzorov, ktorých uviedol hneď na prvej tlačovke, keď ohlasoval svoju kandidatúru. A odvtedy sa vraj situácia zmenila. „Martin Jóna mi na kampaň neprispieva ani neprispeje,“ povedal nám Krajcer. Jeho verziu nám potvrdil aj samotný Jóna. Podľa našich informácií mu mal pomôcť iným spôsobom, napríklad personálne.

Daniel Krajcer je presvedčený, že anonymné útoky prichádzajú od jeho protikandidáta. „Odkazujem ľuďom okolo pána Kusého, nech sa zamerajú na transparentné financovanie vlastnej kampane,“ vyhlásil bývalý moderátor.