Má strana už konkrétne kontúry?
- Myslím, že do týždňa sú hotové stanovy. Tá strana existuje. Do týždňa zmení stanovy a názov.

Ako sa bude strana volať?
- To ešte neviem. Nie je to len moje dielo, je to dielo kolektívne a máme na to rôzne názory. Po prehodnotení názvu okamžite ide program, potom budú postupne predstavovaní garanti jednotlivých programov a vyjde skupina ľudí, odborníkov, ktorí vedia, chcú, dokážu a sú pripravení na sebaobetovanie. Malo by to poznamenať vývoj skokom na ďalších 20 rokov. Dnes niet dlhodobých programov, ani dlhodobých cieľov a spôsobov ako sa ďalej správať. Je to také od tlačovky k tlačovke, kto na koho čo má a podobne. Je to snaha urobiť radikálnu zmenu v zmysle poriadku ústavnosti, zákonnosti strany, pre ktorú bude Slovensko na prvom mieste a pre ktorú záujem občanov bude miera spokojnosti ľudí, ktorí v tej strane budú a tomu záujmu občanov vyhovejú a ak nie budú sami nespokojní so svojím konaním a cieľmi, ktoré dosahujú. To je absolútne strana iného typu, ako tie, ktoré sa dnes občanom ponúkajú. 

EXKLUZÍVNE FOTOGRAFIE VLADIMÍRA MEČIARA Z JEHO RANČA V DOLNEJ PORUBE NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII.

Ako dlho už na založení strany pracujete?
- Tri mesiace.

Budete jej lídrom?
- Zatiaľ som ten, čo pomáha. Momentálne som robil veľmi veľa na tom, aby sa utvoril ten spodok. Táto práca trvala dva roky. Máme celé okresy, kde sú organizácie otvorené a čakajú na pokyn. Tu je ešte toľko vecí vo vývoji, ktoré prebiehajú. Možno to vyvrcholí tak, že budem  niekde na 150. mieste na kandidátke, možno na prvom alebo druhom a možno nebudem vôbec. Pre mňa je podstatné aby sa diali veci, ktorým verím a aby bola sila, ktorá to urobí. Veľa sa pracovalo na tom, aby sa získali kvalifikovaní ľudi, tí ktorí tvoria tú údernú silu každého hnutia. Tú intelektuálnu silu. 

Je teda možné, že stranu nebudete viesť vy. Kto potom?
- Uvidíme. Je tam dosť ľudí, ktorí môžu byť lídrom kandidátky a uvidíme, ako bude. Žiadni neznámi, čo z niekade vyjdú a človek sa čuduje, kto to je.

Prezradíte aspoň nejaké meno?
- Nie. Príde ich čas, bude sa zostavovať kandidátka, postavia sa a povedia. Všetkých poznáte, alebo teda aspoň väčšinu. Sú z celého územia Slovenska.

Expremiér Vladimír Mečiar chystá návrat do politiky. Nevylučuje ani spoluprácu s neúspešným prezidentským kandidátom Štefanom Harabinom.
Expremiér Vladimír Mečiar chystá návrat do politiky. Nevylučuje ani spoluprácu s neúspešným prezidentským kandidátom Štefanom Harabinom.
Zdroj: Matej Kalina