Je druhým Slovákom, ktorému sa podarilo vo veľkej konkurencii uchádzačov na výpravu prebojovať. Mladý dobrodruh, ktorý sa preslávil najmä svojimi nočnými zábermi vysokohorskej prírody, si nomináciu poriadne vydrel na sociálnych sieťach, kde dostal od ľudí dosť hlasov zaručujúcich účasť. Do Švédska odlieta absolvent obchodného manažmentu už dnes a na sedem dní. V drsnej švédskej divočine si vraj splní sen o dobrodružnej misii svojho života.

„Z celého sveta sa nás zíde len 26 šťastných, 13 na základe počtu hlasov v jednotlivých krajinách a ďalších 13 ako výber poroty. Verím, že to bude veľmi náročné, keďže nikto z nás s podobnou akciou nemá skúsenosti. Je aj cieľom usporiadateľa dokázať, že to zvládne hocikto, keď má správne vybavenie. Budú nás viesť skúsení vodcovia, tak verím, že to prežijeme bez ujmy na zdraví. O polárnej žiare snívame všetci. Začiatok pretekov je na severe Nórska, pravdepodobnosť polárnej žiary je v tomto období vysoká, dúfam, že budeme mať šťastie na toto nebeské divadlo,“ nádeja sa Šimon.

VIDEO Šimon (28) si vyskúša výpravu Fjällräven Polar: V divočine si splní svoj sen

Slovensko môže mať tento rok vlastnú kategóriu. Šimonovi sa podarilo vyhrať na základe počtu hlasov, postúpil automaticky s počtom 15 059 hlasov. Druhým Slovákom je známy youtuber Daniel Štrauch pod prezývkou GOGO, ktorého vybrala porota Fjällrävenu. Mladý Žilinčan, ktorý čoskoro opustí na týždeň svoju rodinu a milujúcu priateľku, sa už v týchto dňoch pripravuje na veľké dobrodružstvo.

VIDEO Šimon (28) si vyskúša výpravu Fjällräven Polar: V divočine si splní svoj sen

„Chcem sa všetkým poďakovať, že si spravili čas, hlasovali za mňa a pomohli splniť sen niekomu, koho ani nepoznajú, veľmi si to vážim. Reálne, nečakal som to, nikdy som v podobnej súťaži nebol prihlásený, a úprimne poviem, že by som to už nespravil, celý mesiac tŕpnuť pri počítači a prosiť o hlasy je náročne hlavne psychicky,“ uzavrel Šimon.