Exkluzívne stretnutie medzi Romanou Tabák a princom Charlesom sa uskutočnilo na pôde Durham University v Británii, kde bývalá tenistka v tom čase študovala. Nezabudnuteľným sa pre mladú študentku stal 5. február 2018, keď mala výnimočnú šancu stretnúť sa a na krátky čas sa aj porozprávať s významným členom britskej kráľovskej rodiny.

„Princ Charles prišiel na oficiálnu návštevu mojej školy Durham University. Tým, že som bola tímová jednotka a viedla som náš tenisový tím, mi bolo cťou princa Charlesa privítať na nádvorí školy,“ začína rozprávanie Tabák. „Privítali sme sa, prehodili pár slov a bolo mi veľkou cťou, že ako Slovenku práve mňa poverili privítať ho,“ hovorí ďalej pre denník Plus JEDEN DEŇ.

Vzácnemu hosťovi následne dala do ruky odkaz od ich tenisového tímu a úryvok z Biblie. Mladú študentku pri konverzácii s princom z Walesu natočili na video, ktoré aktuálne zverejnila na sociálnej sieti ako milú spomienku na výnimočné stretnutie.

S princom Charlesom sa mala možnosť stretnúť aj prezidentka SR Zuzana Čaputová.
Zdroj: Profimedia

Na videu je zachytené, ako sa princ Charles Tabák pýta, odkiaľ je, na čo odpovedala, že zo Slovenska. Následne spolu stihli prehodiť zopár ďalších slov. „Som na Durham, lebo som hrala profesionálny tenis, dvakrát Wimbledon a to štipendium som si vybojovala,“ vysvetľuje na videu princovi z Walesu mladá Tabák.

Na snímke však zaujme predovšetkým nezvyčajné gesto Tabák, ktorá v návale emócií a radosti potľapká princa po pleci. „Ako sme sa tak rozprávali, chcela som ho len tak priateľsky chytiť za rameno. Toto si všimol aj bodyguard, ktorý bol hneď v strehu,“ opisuje scénu poslankyňa. „Naša konverzácia bola hneď uvoľnená – čo nebolo niečo cielené, ale bolo to automatické – takže som ho poklepala po pleci,“ vysvetľuje. Poslankyňa si presne pamätá aj na princov elegantný svetlohnedý kabát, ktorý bol podľa jej slov z výnimočného materiálu, konkrétne z kašmíru.

Tabák zostala z princa očarená. „Bol veľmi šarmantný, ide z neho niečo nadpozemské,“ hovorí pre náš denník. „Bol to neskutočný moment,“ konštatuje ďalej. „Pre mňa, či sa stretnete s mäsiarom, alebo s členom kráľovskej rodiny, všetci sme si rovní. Ale predsa mi bolo veľkou cťou a myslím si, že z takého malého štátu, ak sa niekto stretne s členom kráľovskej rodiny, je to úspech,“ dodáva Tabák na záver.

Na to, či Tabák svojím gestom porušila protokol, sme sa spýtali aj odborníka na komunikáciu, protokol a etiketu Marka Trubača. „Podľa kráľovského protokolu by sme jeho kráľovskú výsosť princa Charlesa ako následníka trónu nemali bezdôvodne chytať či sa ho dotýkať,“ ozrejmuje protokolista. CELÝ NÁZOR ODBORNÍKA NA SPRÁVANIE TABÁK NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII!

Prečítajte si tiež: