Reklama

Pellegriniho OBAVY: Prečo bude MATOVIČ na ministerstve financií NEBEZPEČNÝ?

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Rozhodnutia som robil bez Fica, na HEGERA bude mať VPLYV MATOVIČ
    Reklama

    Nevidí to ružovo. Bývalý premiér Peter Pellegrini (45) si myslí, že je len otázka času, kedy sa začnú koaliční poslanci opäť hádať. Výmenu Hegera za Matoviča berie len ako frašku, keďže podľa neho bude šéf OĽaNO stále riadiť štát, hoci už zo stoličky ministra financií. Aký má vzťah s Ficom a prečo porušil pandemické opatrenia?

    V rozhovore sa dočítate: 

    - či sa zatýkalo aj za jeho vlády a ako
    - kedy odovzdajú podpisy za predčasné voľby  
    - prečo je uvoľňovanie opatrení dôležité
    - čo si myslí o novom ministrovi financií a zdravotníctva
    - aký má vzťah s Robertom Ficom
    - v rozhovore nájdete aj video, čo si myslí o vládnej kríze a kto je víťaz

    Matovič sa vzdal po veľkom tlaku kresla premiéra. Žiadala to aj vaša strana. Ste spokojný? 

    - Na jednej strane by to bola dobrá správa, no ide, žiaľ, len o fiktívny odchod. Presúva sa len o pol metra vedľa vo vláde a bude sedieť na vedľajšej stoličke, kde sedel Eduard Heger. Aj po jeho odchode, budeme musieť, žiaľ, nazývať túto vládu Druhá vláda Igora Matoviča. Pretože zasadá na druhý najsilnejší post vo vláde a zároveň bude vicepremiér. Naďalej bude môcť ťahať za všetky nitky z úzadia.  

    Na odchode Matoviča sa zhodla opozícia aj s koalíciou. No koaliční partneri tvrdia, že je to veľký ústretový krok od premiéra, štátnicke gesto.

    - Je mi úplne smiešne, keď počúvam vyjadrenia koaličných partnerov, ktorí velebia Matoviča  a dva dni predtým ho zatracovali a nevedeli mu prísť na meno. Ďalej premiér Matovič má k dnešnému dňu (30. 3.) takú nedôveryhodnosť v štáte, že si jeho odchod  želala nielen koalícia a opozícia, ale aj 81 percent obyvateľov tejto krajiny. Preto to z mojej strany nemôžem hodnotiť ako štátnické gesto. Veď jeho vyhnali z kresla po roku občania tejto krajiny. A to sa zatiaľ „nepodarilo“ žiadnemu premiérovi v histórii. Takto katastrofálne dopadnúť po jednom roku vládnutia. Je to hanba a obrovské zlyhanie. 

    Aké by bolo za vás ideálne riešenie? 

    - Podanie demisie zo strany Matoviča s tým, že presvedčí koaličných partnerov, že sa treba dohodnúť na skrátení volebného obdobia a požiadať občanov, aby nanovo rozdali karty.  

    To je však vaša súčasná politika, predčasné voľby.  

    - Je to úplne logické.  

    Ale ak by ste vy boli v jeho koži, tiež by ste sa asi hneď tak nevzdali. Máte nastavené nejaké procesy, možno reformy. Boli ste sám premiér, zrejme nie je jednoduché len tak sa zbaliť a odísť.  

    - Je mi ťažko sa porovnávať s Igorom Matovičom. Ale úprimne, ak by som bol tak nenávidený ľuďmi tejto krajiny, tak iné riešenie ako odísť preč, a to nielen z kresla premiéra, ale aj z politiky by som nevidel.  

    Takže, čo by ste urobil?  

    - V kresle premiéra to platí dvojnásobne, že dôvera sa ťažko získava, ale rýchlo sa stratí. Snažím sa o konsenzuálnu politiku a zároveň mám na zreteli komunikovať s ľuďmi úprimne a zrozumiteľne, čo sa osvedčilo v prvej vlne pandémie. Ľudia vycítia, kedy s nimi hráte nepoctivú hru, a preto som sa snažil svojimi krokmi získať ich dôveru, aby som sa neocitol v pozícii, ktorej čelil po roku vládnutia Igor Matovič. 

    Keď som končil na stoličke predsedu vlády, skončil som ako druhý najdôveryhodnejší politik vtedajšej vlády po pani prezidentke. A dodnes sa vďaka ľuďom na takýchto priečkach držím.  

    Počas vašej éry však nebola pandémia koronavírusu. To je naozaj niečo, čo sa nedá s ničím porovnať.  

    - Keď som preberal stoličku predsedu vlády, tak to bolo v zložitej situácii po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Boli obrovské demonštrácie, napätá situácia a padali hlavy politikov. Bolo to nepríjemné, no skončil som ako druhý najdôveryhodnejší politik. Naopak, Matovič nastúpil do kresla premiéra ako obrovský víťaz s obrovským mandátom. Po roku je z funkcie premiéra vyhnaný vlastnými občanmi. To je rozdiel. To, že zostáva na čele rezortu financií, vicepremiérom a tieňovým šéfom celej vlády  spôsobí ešte obrovské škody v krajine. Títo páni si len kúpili čas, osoby a obsadenie sú tie isté. O niekoľko mesiacov budeme svedkami ďalších podobných kríz.  

    Eduard Heger a Igor Matovič síce majú blízky vzťah, no hovorilo sa o tom aj v prípade vás a Roberta Fica, keď ste ho striedali v kresle premiéra. 

    - V tomto je riziko, že to bude ďalej riadiť Igor Matovič, podstatne väčšie. V mojom prípade, Robert Fico po demisii nežiadal žiadne kreslo vo vláde a stal sa poslancom a predsedom poslaneckého klubu, a preto naša vzdialenosť bola podstatne väčšia. Jeho dosah na môj výkon bol iný. A hoci sme mali niekedy aj iné názory, tak sme to mohli riešiť ako súboj parlamentu a vlády. Tu je riziko o to väčšie, že Matovič bude sedieť vedľa Hegera. Pán Heger si je vedomý, že sa dostal do politiky len vďaka Igorovi Matovičovi, majú spoločné názory na mnohé veci a dal mu najsilnejší rezort, ktorým vie ovplyvňovať  ešte aj samotného premiéra cez financie a cez plnenie či neplnenie prianí samotného premiéra. Riziko ovládania je tu neporovnateľne vyššie, ako si niekedy ľudia mohli myslieť, že som ja závislý od rozhodnutia Roberta Fica. Preto to je regulérne Druhá Matoviča vláda, lebo ju bude riadiť z kresla ministra financií. 

    Matovič odišiel na miesto ministra financií, čo mu je zrejme najbližšie, veď nemohol ísť riadiť zdravotníctvo ani nahradiť Krajniaka... 

    - Myslím si, že Matovič sa vôbec nerozumie financiám, čo aj viackrát povedal. Napríklad, že aj rodinné financie musí riešiť manželka, lebo on sa tomu nerozumie.  Myslím, že z tohto kresla bude riadiť vládu a Heger mu bude pomáhať riadiť ministerstvo financií. Je to výsmech a napľutie do tváre všetkým ľudom tejto krajiny, ktorí sa mesiac pozerali na obrovskú búrku, očakávajúc razantné zmeny a v skutočnosti, keď  sa na to pozrieme ako bude prezidentka vymenovávať vlády, tak je to skoro to isté a tí dvaja páni si len prehodili stoličky. Ja ako opozičný politik sa s tým vyrovnám, ale myslím si, že nastane obrovské znechutenie od občanov, že čo to bolo za frašku a čo za ešte väčšiu frašku je výsledkom tejto akože vojny.  

    Prezidentka v tom zrejme taký problém ako vy nevidí, pretože ho za ministra financií vymenovala. 

    - Tu je jeden veľký problém. Tento človek bude disponovať Finančnou správou, bude mať moc nad Kriminálnym úradom Finančnej správy, ktorá je vážna silová zložka a môže robiť rôzne veci,  môže špehovať, vstupovať ľuďom na účty, môže vyšetrovať kade-koho. Ja sa bojím, že takýto človek s nedobrými vlastnosťami, aké má Igor Matovič, ktorý sa vyžíva v zbieraní informácií, odpočúvaní, nahrávaní alebo chuťou sa pomstiť, niekomu, kto mu v minulosti spravil zle, bude v kresle ministra financií. Nesmieme opomenúť, že dostane k dispozícii aj silovú zložku. Pevne verím, že riaditeľ FS odolá takýmto chúťkam pána ministra financií použiť túto zložku. To by bola cesta do pekla.  

    Povedali ste, že OĽaNO zvíťazilo vďaka kampani, kde sa ukazovali ako bojovníci proti korupcii. Nedávno však zadržali nominanta koalície, šéfa SIS Vladimíra Pčolinského, ktorý sa zodpovedá len premiérovi.  

    - Nech šéfa SIS nominovala ktorákoľvek strana, v zmysle ústavy a zákonov je to priamy podriadený predsedu vlády. On ho navrhuje na vláde, on ho predstavuje prezidentke, ktorá ho vymenuje. Ak by zatkli šéfa SIS za mojej vlády, tak mám pred Úradom vlády demonštrácie, Igor Matovič by bol zavesený na strome a vykrikoval by megafónom, či necítim politickú zodpovednosť. Ja som však od neho nepočul žiadne zásadné vyjadrenie na adresu tohto zadržania, dal od toho ruky preč.  

    Problémom bude asi aj to, že nemá svojho riaditeľa. 

    - Tá je teraz vo veľmi nepríjemnej situácii. Ako jedna z mála krajín na svete máme vo väzbe nielen jej riaditeľa ale aj hlavného námestníka. Utrpeli sme ťažké medzinárodné renomé. Nezávidím zostávajúcim námestníkom SIS, ktorí to tam hasia a musia telefonovať naprieč celým svetom a uisťovať partnerov, aby nám poskytovali informácie.  

    Viacerí politici sa vyjadrili, že stratíme dôveryhodnosť a niektoré dôležité bezpečnostné informácie nám zámerne nemusia byť doručené. Zo strachu z ich zneužitia. Čo si o tom myslíte? 

    - Bude to trvať veľmi dlho. Slovensko je dnes v takzvanom informačnom tieni, kedy k nám neprichádzajú informácie, ktoré môžu byť pre nás kľúčové. Zároveň je tu otázka, ako je vnímaná kvalita informácií, ktoré SIS poskytuje svojim partnerom. Ak začnú naši partneri pochybovať o kvalite výkonu spravodajskej služby, tak začnú spochybňovať aj kvalitu informácií, ktoré im posielame. Na druhej strane dnes nemôžeme riadiť krajinu na slepo, bez spravodajských informácií. SIS je členom Bernského klubu, čo je klub všetkých informačných služieb, ktoré majú medzi sebou podpísanú nejakú spoluprácu. Z informácií, ktoré mám k dispozícii je Slovensko v určitom type izolácie od dôverných a tajných informácií. Pozerajú sa na nás ako na banánovú republiku.  

    Povesti Slovenska asi neprospelo aj verejné zatknutie Pčolinského. Vyvalenie dverí o piatej ráno. Pri takýchto akciách by sa asi malo postupovať diskrétnejšie.  

    - V iných krajinách, kde by aj riaditeľ tajnej služby niečo nekalé urobil, tak sa to rieši tak, aby neutrpela služba. Takýto riaditeľ môže napríklad na chvíľu ochorieť, z titulu zdravia sa zbaví funkcie a potom sa s ním orgány činné v trestnom konaní vyrovnajú. A nerobí sa to takýmto teatrálnym spôsobom. Dokonca už samé prevedenie poškodilo dobré meno Slovenska. Riaditeľ SIS sa dá odstíhať hocikedy. V tomto vidíme tú neohrabanosť, akú predvádza premiér a aj týchto ľudí, ktorí si neuvedomili, že takýmto zákrokom môžu spôsobiť zníženie renomé Slovenska.  

    Či je pán Pčolinský vinný alebo nie ukáže čas. No zásah sa zdal ako neprimeraný. Doma má maloletú chorú dcéru, ktorá musela byť nechceným svedkom. Podobne sa to stalo aj pri iných akciách polície.  

    - Myslím, že tieto teatrálne záťahy sú politickou objednávkou. Pretože táto vláda to mala ako jednu z priorít. Asi to pre televízne spravodajstvo dobre vyzerá, keď kukláči obsadia ulicu. Ak sa zatýka človek, ktorý je v dôchodkovom veku a ak by začal utekať, tak ho dobehne aj žena v lodičkách, štýlom, že ho obkľúči osem kukláčov v prilbách, nepriestrelných vestách so samopalmi, je to prinajmenšom zvláštne. Alebo 45-kilovú ženu  musia zadržiavať po zuby ozbrojení kukláči, hoci by stačila jedna žena, jeden muž s páskou polícia. To sú symboly, ktoré podľa mňa niekto objednáva.  

    Za vašej vlády sme však paradoxne, veľa zatýkaní nevideli. 

    - Zatýkalo sa, išiel do basy hocikto,  ale takéto záťahy sme pomaly nevideli ani proti  hrubokrkým mafiánom. Robilo sa veľa vecí v tichosti, aby sa akcie neprezradili. Nebudeme vstupovať do právomocí OČTK, či je niekto vinný, alebo nie. Ctíme prezumpciu neviny. Ale k teatrálnosti zákrokov mám právo sa vyjadriť. A je to ešte väčšie teátro, keď pomaly každý, koho idú ráno o štvrtej brať, vie, že si poňho prídu. Každý má vopred upratané, tak neviem, na čo je toto dobré.  

    Predseda Smer-SD v jednej z diskusných relácií povedal, že v prípade, ak by boli voľby, tak majú 30 % hlasov voličov. Ak sme sčítali jeho preferencie a strany Hlas, dávalo to dokopy spomínané číslo.  

    - Nikdy nebudem ohovoriť o žiadnych percentách. My sa sústredíme len na výsledok Hlasu. Nemáme sa prečo zaoberať výsledkom Smeru a nemyslím si, že sa Smer zaoberá naším výsledkom. Strana Roberta Fica osciluje dlhodobo na nejakej úrovni, je na nej, či dokážu prilákať viac voličov. My sa budeme snažiť posunúť našu stranu ešte vyššie. Myslím, že Hlas má veľký potenciál rastu a možno niekto nás naschvál chce spájať so Smerom.  

    Hovorí sa, že ste sa s Robertom Ficom rozišli len naoko. Že to bola vaša premyslená stratégia.  

    - Určite nie. Nie som človek stratégií. Spravil som svoje veľké ľudské rozhodnutie, ktoré muselo vo mne dozrieť a o to slobodnejší sa dnes cítim, že nie som nikomu zaviazaný, nemusím sa nikomu zodpovedať, len občanom tejto krajiny.

    A aký máte vzťah s Robertom Ficom. Zavoláte si niekedy, aby ste skritizovali koalíciu? 

    - Nie. S pánom predsedom sme sa videli na chodbách parlamentu. Len tam sme sa videli od môjho odchodu zo strany Smer. Pozdravíme sa kývnutím. A ak aj strany niečo konzulutjú v rámci opozičnej politiky, tak to sa zväčša rieši na úrovni podpredsedov strán.  

    S kým ste si politicky blízky? Boris Kollár povedal, že by  s vami nemal problém spolupracovať.  

    - Snažím sa v politike vyrábať priateľov a nie nepriateľov. S každým príčetným, kto s touto krajinou to bude myslieť dobre a kde sa budeme programovo prelínať, si vieme predstaviť rozhovory. Ale to budeme riešiť až po voľbách.  

    Spolupracujete napríklad na zbieraní podpisov k predčasným voľbám. Napríklad so stranou Andreja Danka.  

    - To nás však politicky nezbližuje. Pre nás je to dobrá opozičná robota. Nie je to niečo, čo by nás spoločne definovalo ako budúcu partiu. Že by to predznamenávalo úzku spoluprácu SNS a Smer, to tu už bolo. Možno by bolo pre Slovensko lepšie, ak by v tejto rozpoltenej spoločnosti vznikla koalícia, ktorá by ponúkla politické zastúpenie obom rozpolteným častiam národa. To znamená, terajšia koalícia, terajšia opozícia. Možno taký prienik a mix by nebol na škodu.  

    Lenže problémom takejto vlády je potom spoločná diskusia a dohody. Ak bude taká rozdielna, ťažko sa hľadá kompromis za okrúhlym stolom.  

    - Ja osobne nemám problém s nikým. Mnoho strán má aj veľmi podobné programy, môžu sa líšiť v prístupe. Samozrejme, je veľký rozdiel medzi sociálnou demokraciou a liberalistami. Ako je Sulík, ktorý tvrdí, že šikovní prežijú a slabí nech sa starajú sami o seba. My však vravíme, že štát je tu preto, aby umožnil sa šikovným rozvíjať, ale o slabých sa postaral.  

    Keď ste boli v paláci u pani prezidentky a rozprávali ste sa o predčasných voľbách, ako to prijala? 

    - Pani prezidentka veľmi citlivo vníma situáciu na Slovensku. Určite si pre Slovensko želá, aby nálada bola lepšia, ako je dnes. Je to osoba, ktorá vníma to obrovské pnutie a snaží sa ho zmierňovať. Hoci vidí, že sa to veľmi nedá. Čo sa týka našich vzťahov, sú veľmi korektné a mal som ich aj ako premiér. Musím potvrdiť, že pani prezidentka robí všetko preto, aby sa nepriklonila na jednu alebo druhú stranu. Aj keď to má veľmi ťažké. Nie som v jej koži, tak nechcem hodnotiť, ale pani prezidentka má možnosť byť aj tvrdšia.  

    Hoci ste vraveli, že prezidentka je neutrálna, aj ona sama vyzvala Matoviča na odstúpenie. A takmer mesačná kríza sa skončila vymenovaním staronovej vlády, kde naopak Sulík s Matovičom budú musieť ešte viac spolupracovať.  Viacerí odborníci sa obávajú, že je len otázka času, kedy dôjde k ďalšiemu sporu medzi nimi dvoma.  

    - Vzťah medzi Sulíkom a Matovičom sa posunul len v type jedla, ktoré mu ponúkol. Gnocchi nahradila pizza. No o niekoľko mesiacov príde pán Sulík prosiť pána Matoviča o navýšenie financií pre svoj rezort hospodárstva. Ako to bude fungovať?  Richard Sulík je svojská osobnosť, vie veľmi jasne pomenovať svoj postoj a nie úplne diplomaticky ho mení a koriguje. A Igor Matovič má svoje vlastnosti, ktoré možno nie sú v poriadku. Takže je to odkázané čoskoro na ďalší veľký konflikt.  

    Sulík sa už vyjadril na túto tému, vraj dúfa, že Matovič bude peniaze rozdeľovať rovnomerne všetkým rezortom. To už vyvoláva nejaké pochybnosti.  

    - Keby som to mal prirovnať k nejakej životnej situácii, tak sa mi to zdá ako manželstvo, ktoré je v troskách, kde sa manželia tak dohádali, že dlhodobo už spolu nemôžu fungovať, rozhodnú sa, že kvôli svojmu dieťaťu zostanú spolu žiť. To dieťa v našom ponímaní je moc, Plán obnovy, miliardy eur a aj komfort poskytovaný vládnym predstaviteľom. Nemôže to z dlhodobého hľadiska fungovať. Pred pár dňami sa dourážali do špiku kostí a teraz budú sedieť za jedným stolom.  

    Jediný, kto sa nevrátil je minister práce Milan Krajniak. Jeho demisiu však ani nikto nežiadal a jej podanie vyvolalo množstvo otáznikov.  

    - Bolo to zvláštne, že minister, ktorý tú pandémiu zvládol asi najlepšie, odstúpil, hoci to nikto nežiadal. 

    Sme rodina  pritom  nebola zapletená do hádok medzi ostatnými stranami koalície.  

    - Áno, nemali ani personálne podmienky. Jeho demisia bola veľmi prekvapivá. Ak by sa nešírili rôzne verzie, prečo tak urobil, tak by som povedal, že on jediný si zachoval tvár. No stále môžu byť určité pochybnosti, čo bol dôvodom jeho demisie, či mu nešlo o to, aby bol krytý poslaneckou imunitou. To som však, samozrejme, len počul, tak ako novinári či verejnosť.  

    Nahradiť ho mal  Jozef Hlinka, ktorého prezidentka však nevymenovala. Funkcie ministra zdravotníctva sa ujal Vladimír Lengvarský. Čo si o tom myslíte? 

    - Je to vojak, generál, ktorý môže do toho vniesť striktnejší štýl riadenia po slabom a mäkkom ministrovi Krajčím. Otázka bude ako uchopí celú problematiku. Ja som pána generála predtým nepoznal, viem, že skôr mal tendenciu dokončiť si ešte rok a odísť do vojenského dôchodku. Tak sme to teda počuli. Jeho meno som prvý raz počul až ohľadne komplikácií so zdravotným stavom nebohého generála Lučanského. Pretože časť vykonaných zákrokov sa diali práve v ružomberskej nemocnici, kde je šéfom Lengvarský. Uvidíme, ako sa prejaví, je to na zodpovednosti strany, ktorá ho nominovala. Samozrejme, rezorty majú nastavené  formy fungovania, keď sa aj minister nie hneď zhostí svojej úlohy, tak štátni tajomníci a odborné zložky vedia ministerstvo potiahnuť. 

    Práve ministerstvo zdravotníctva bude teraz kľúčové. Aj nastavenie opatrení. Myslíte si, že by sa mali začať uvoľňovať? Vláda pred Veľkou nocou povolila v špeciálnom režime otvoriť kostoly napríklad. 

    - Nejakým spôsobom občania sami pochopili, že musia si dávať pozor. Veľmi pomohla samospráva, prijímali sa lokálne aj regionálne opatrenia. Začalo sa aj očkovať, no dvojitú dávku má len okolo 230-tisíc ľudí. To je veľmi malé percento občanov, ak potrebujeme zaočkovať 4 milióny ľudí. Čísla začali klesať, ale stále  zomierajú desiatky ľudí denne. Nemali by sme byť prehnaní optimisti, Veľkú noc by sme mali stráviť veľmi obozretne. Dávať si veľký pozor a nie húfne cestovať po krajine. Ale myslím si, že sú odvetvia, kde by sa postupne za sprísnených pandemických opatrení dali otvoriť prevádzky.  

    Opatrenia ste však porušili aj vy. Šli ste si napriek zákazu upraviť oblek.  

    - Mrzí ma, že to tak bolo myslené. Ja som to vysvetlil a postavil som sa k tomu. Viackrát to nespravím a dávam si veľký pozor. Možno preto majú ľudia vo mňa dôveru.  Už som dosiahol politické vrcholy, ale politika ma baví. Budem to robiť len dovtedy, kým ma ľudia budú chcieť.  

    Povedali ste, že by sa mohli otvoriť niektoré ďalšie prevádzky. Je to bezpečné? 

    - Ak dnes môžete byť vo veľkom nákupnom centre v potravinách, kde sú stovky ľudí, ak môžete cestovať v MHD, kde sú ľudia pol hodinu natlačení na seba, tak nerozumiem, prečo malý obchodík, kde môžu byť dvaja ľudia, musí byť zatvorený. 

    No je to tak nastavené. Prečo? 

    - Dnes treba nájsť toho odvážneho, kto začne opatrenia uvoľňovať. Pretože sa môže stať, že vlna bude ešte kolísať. A ten, kto vyhlási uvoľnenie opatrení, preberá za to veľkú zodpovednosť. Na to treba mať odvahu a stáť si sa rozhodnutiami.  

    Tak sú tam zdravotné riziká. Aj keď určite sa nedá zľahčovať ekonomická situácia.  

    - Nám sa stala hrozná vec. Značná časť Slovenska prešla do čiernej ekonomiky. Dnes je gro služieb poskytované ľudom, sú poskytované tak, aby sa  neporušili pravidlá. Všetko ide na hotovosť. Nič sa neúčtuje do registračných pokladníc. Veľmi sme sa narobili na tom, aby sme postupne naučili aj tie reštaurácie, kaderníkov, aby ľuďom nahadzovali do kasy a dávali im bločky. Už boli zvyknutí, že bloček je niečo normálne, teraz sme sa vrátili o päť rokov naspäť a garantujem vám, že bude dlho trvať, kým sa vráti táto kultúra, že sa začnú príjmy legalizovať. Na druhej strane to nikomu nevyčítam. Pretože ak ľuďom zatvorili prevádzky a bolo to ich jediné živobytie, ak nechceli skončiť na ulici, museli sa o seba nejako postarať. Za to ich ani nemôžeme trestať, no bude treba naprávať tieto veľké škody.  

    Kto je podľa bývalého premiéra víťaz a kto porazený nedávanej koaličnej krízy? Dozviete sa vo videu.

    Video Player is loading.
    Stream Type LIVE
    Advertisement
    Current Time 0:00
    Duration 0:00
    Remaining Time 0:00
    Loaded: 0%
      • Chapters
      • descriptions off, selected
      • subtitles off, selected
      Pellegrini na otázku, kto je víťaz a kto porazený.

      Prečítajte si tiež: