Spravodajský portál TV Markíza tvnoviny.sk priniesol informáciu, že jeden z obvinených v obrovskej korupčnej kauze v minulosti údajne sponzoroval Bugárovu stranu Most-Híd. Strane mal darovať tisíce eur.

Tomáš Weis údajne čelí obvineniu z brania úplatkov a prania špinavých peňazí v súvislosti s úplatkárskou aférou na bratislavskom okresnom úrade a podľa polície mal oslovovať stavebné firmy s tým, že by im vedel pomôcť s vydávaním povolení na odbore životného prostredia, samozrejme, nebolo to zadarmo.

Béla Bugár
Zdroj: David Duducz

Šéfka Nadácie zastavme korupciu mala upozorniť portál tvnoviny.sk, že ten istý Tomáš Weis figuruje medzi sponzormi strany Most-Híd. Portál uvádza, že podľa zoznamu darcov Mosta-Híd, ktorý je zverejnený na internete, daroval Weis strane v roku 2009 30-tisíc eur.

Peniaze mal darovať pár mesiacov po tom, ako strana vznikla. V tom čase strane finančne pomáhali najmä terajší vysokí predstavitelia. Podľa TV Markíza je jedným z nich minister životného prostredia Lázsló Sólymos, ktorý priznal, že o dare pre stranu od Weisa vie, ale neudržiava s ním žiadne kontakty ani ako minister a ani ako súkromná osoba.

Strana Most-Híd obvinenia popiera. „Strana nemá žiaden vzťah k spomínanej osobe. Nie je naším členom, ani nikdy v minulosti nebola. Spomínaný dar je z roku 2009 a strana s touto osobou odvtedy nebola v žiadnom kontakte,"vysvetlila hovorkyňa Mosta-Híd Klára Debnár pre tvnoviny.sk.