Vedec ČEKAN je známy z obdobia covidu: Teraz zažil niečo, čo mu vyrazilo dych
16. 9. 2024, 11:30

Pavol Čekan (45) je známy a uznávaný vedec. V covidových časoch mu však niektorí nevedeli prísť na meno a zdá sa, že nuekomu to vydržalo doteraz. Pavol Čekan sa stal obeťou nechutného útoku!
Zdroj: archív P. Čekana
Zdroj: Facebook
Zdroj: TONY ?TEFUNKO
Galéria k článku
Hoci od pandémie ubehol už nejaký čas, niektorí nezabúdajú. Doteraz nevedia prísť na meno ani svetovo uznávaným biochemikom. Veľmi nepríjemnú situáciu zažil kvôli tomu pred pár dňami na Záhorí známy vedec Pavol Čekan (45), ako píše týždenník PLUS 7 DNÍ.
Nazvala ho potkanom
Čekan sa vybral na florbalový turnaj do Stupavy, na ktorom hrali jeho synovia. Všimla si ho tam istá žena, ktorá mu povzbudzovanie synov poriadne znepríjemnila. Obula sa do vedca a nepustila ho k slovu.
"Jedna pani sa pri mne zastavila a začala mi hrubo nadávať a osočovať ma. Že som potkan, že mám krv na rukách, že som študoval za Sorošove peniaze, že naše testy v pandémii nefungovali, že som podvodník a zlodej a čo si to dovoľujem chodiť medzi slušných ľudí..." prezradil Pavol Čekan.
Vedec sa slovnému útoku veľmi začudoval. "Fakt neviem, kde sa toto všetko dozvedela, kde všade sa stále šíria tieto bludy a ľudia sa hecujú, ako si toho Čekana podajú pri prvej možnej príležitosti," vzdychol si.
"A možno je to moja chyba, že ľudia nevedia viac o našich vedeckých úspechoch. Preto budem veľmi vďačný, ak mi pomôžete šíriť túto skvelú správu," rozpísal sa nedávno na sociálnej sieti, kde informoval o ďalšom pokroku svojej vedeckej spoločnosti.
Zdroj: TONY ŠTEFUNKO
Biochemik Pavol Čekan sa vo svojej spoločnosti venuje vývoju presnejšej diagnostiky rakoviny.
Úspešný vedec
Pavol Čekan bol ústrednou postavou boja proti covidu na Slovensku, pomáhal šíriť osvetu a jeho spoločnosť vyvinula PCR testy na diagnostiku choroby. Dnes sa venuje diagnostike a prevencii onkologických ochorení.
Pred pár dňami podpísal zmluvu o vedeckej a medicínskej spolupráci s jedným z najlepších onkologických ústavov na svete Memorial Sloan Kettering Cancer Center (MSKCC) v New Yorku.
V americkom centre, ktoré zamestnáva vyše 1200 lekárov a ročne lieči tisíce onkologických pacientov s približne 400 typmi rakoviny, robia rôzne klinické štúdie. "Táto spolupráca je dôkazom, že na Slovensku vyvíjame svetové veci a inovácie, o ktoré má záujem aj špičkový onkologický svet," komentoval novinku Čekan.