Univerzita Komenského pokračuje v zaujímavej novinke: Ako spolu súvisia hoaxy, fujara, dýchanie i raňajky!
23. 5. 2018, 10:11 (aktualizované: 10. 7. 2024, 12:42)

Zdroj: archív redakcie
Stredoškoláci už po tretí raz môžu v stredu zažiť deň v koži vysokoškoláka na Univerzite Komenského v Bratislave. V historickej budove UK na Šafárikovom námestí si budú môcť vypočuť prednášky z viacerých oblastí.
Podujatie Zaži deň v koži vysokoškoláka bude pokračovať aj v stredu 30. mája. "Počas dvoch maturitných týždňov ponúkame študentkám a študentom nematuritných ročníkov stredných škôl možnosť zažiť prednáškový deň na univerzite. Naši pedagógovia im predstavia zaujímavosti zo svojich odborov," poznamenal rektor UK v Bratislave Karol Mičieta.
Hoaxy, fujara i raňajky
Dnes budú prednášať odborníci z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky, Filozofickej fakulty a Prírodovedeckej fakulty UK. "Študenti sa dozvedia napríklad to, ako sa žilo v medzivojnovom Československu, prečo ľudia veria hoaxom, ako vzniká tón vo fujare, prečo dýchame a čo to má spoločné s raňajkami," vymenovala Lenka Miller z Oddelenia vzťahov s verejnosťou UK.
Prebudenie záujme o UK
V druhom termíne sa študentom predstavia odborníci z Právnickej fakulty , Fakulty managementu a Fakulty sociálnych a ekonomických vied UK. Mladých ľudí budú chcieť osloviť napríklad témami ako si vyberáme partnerov/partnerky, ako sa robia revolúcie z pohľadu žien, aká je súčasná realita obchodovania s ľuďmi či ako sa manipulujú športové zápasy. "Verím, že sa nám podarí otvoriť študentom nové obzory a možno aj usmerniť ich záujem o vysokoškolské štúdium. Budem veľmi rád, ak o rok či dva pri podávaní prihlášok na vysokú školu budú zvažovať práve UK," dodal Mičieta.