Keď sa na svetlo sveta dostali informácie o prvých zraneniach Milana Lučanského spred niekoľkých dní, vyskytli sa aj viaceré otázky. Čo sa mu vlastne stalo? Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vtedy informácie o bitke poprela. Vysvetľovala, že si ublížil v cele a sám.

Milan Lučanský bol akútne prijatý na Otorinolaryngologickú kliniku v Ružomberku 10. decembra. A následne ho mali operovať v celkovej anestézii. Podľa uniknutej údajnej lekárskej správy mal však utrpieť priam hrôzostrašné zranenie. 

Podľa lekárskeho vyšetrenia v Ružomberku mal mať „vpáčené“ pravé oko do nosnej dutiny a zlomeninu očnicového oblúka. Práve pre tieto vážne zranenia bola nutná náročná operácia, ktorá mala trvať až 12 hodín. Po zákroku v nemocnici v Ružomberku si mal Lučanský ešte ublížiť aj pádom. Čo sa malo stať? Podľa zdroja denníka Plus JEDEN DEŇ mal po operácii, pri prevoze na kontrolné očné vyšetrenie, spadnúť z vozíka. V lekárskej správe sa má doslova písať, že pacientovi sa pri pokuse o prevoz na vyšetrenie pošmykol vozík, prevrátil sa a udrel si hlavu v oblasti temena. Preto mu mali robiť aj CT vyšetrenie hlavy.

Oficiálna verzia ministerstva spravodlivosti však znela, že sa udrel o posteľ a praskla mu cievka pri cvičení. Prasknutá cievka v oku to však podľa lekárskej správy nebola. A rovnako by si zrejme nevyžadovala 12-hodinovú operáciu a prevoz do ružomberskej nemocnice.  

Podľa špecialistu, ktorý pre citlivosť situácie chce zostať v anonymite, je však povaha úrazu, ktorý Lučanskému ošetrovali v Ružomberku, iného rázu. Mal totiž nahliadnuť  do lekárskej správy nebohého exprezidenta polície. "K takémuto úrazu, aký operovali ORL špecialisti z Ružomberka, bolo treba hrubú silu," podotkol lekár. Prečo ministerstvo povedalo, že sa zranil pri cvičení v cele a že mu praskla cievka, je preto otázne. Oslovili sme ministerstvo spravodlivosti, jeho vyjadrenie nájdete v plnom znení na konci článku.

ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE