Obvinený advokát má viac ako pestrú minulosť. V mladosti študoval na rovnakej škole ako Daniel Tupý. Bol však o rok starší. Krátko po ukončení štúdia sa zamestnal ako vyšší súdny úradník na Najvyššom súde, kde pracoval v rokoch 2008 až 2011. V tom čase bol predsedom súdu Štefan Harabin (65). „Nespomínam si na neho,“ povedal nášmu denníku Harabin.

Oveľa závažnejšia situácia okolo Puškára sa však odohrala v roku 2009. Vtedy totiž od Národného bezpečnostného úradu získal oprávnenie na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami pre stupeň „prísne tajné”. Už v roku 2008 však mohol byť pritom v hľadáčiku polície práve pre podozrenie z vraždy Tupého, ktorá sa stala 4. novembra 2005. Vtedajší generálny prokurátor Dobroslav Trnka (59) totiž tri roky po vražde Tupého povedal: „Medzi fanúšikmi sú vysokoorganizované bandy fašistických skupín, ktoré chcú na seba upozorniť. Medzi členmi tvrdého jadra fans Slovana sú napríklad viacerí, ktorých mená súvisia s vraždou Tupého.“

Bezpečnostný analytik Juraj Zábojník (60) v tom vidí obrovské zlyhanie štátnych inštitúcií: „Ak ide o najvyšší stupeň previerky, ktorou je ,prísne tajné´, tak sa k osobe vyjadrujú viaceré inštitúcie.“ Pri stupni „prísne tajné” treba podľa odborníka, aby sa k preverovanej osobe vyjadrili Inšpekcia ministerstva vnútra, Slovenská informačná služba, Národný bezpečnostný úrad, susedia, banky a podobne. „Keď robia previerku na dôverné a do preverovania sa zapoja štyri inštitúcie, tak na prísne tajné sa musia vyjadriť všetky, ktoré sú,“ dodal Zábojník.

Na druhej strane nájdete, aké kontroverzné osoby Puškár ako advokát zastupoval, a aj to, ako rázne zasiahol Dekan Bruda.