Jedným z mála známejších ľudí na fotografii bol manžel europoslankyne. „Šťastie, že mám manžela, ktorý ma vo všetkom podporuje. V projekte Jablko bude mať na starosti reformu štátnej a verejnej správy,” vysvetlila Ďuriš Nicholsonová. Ďalšie konkrétne mená, ktoré sú súčasťou jej subjektu, však prezradiť nechcela. Poznamenala iba, že sú to ľudia, ktorí sú zaujímavými osobami v rôznych segmentoch a sú mienkotvorní v prostredí, kde sa pohybujú. Bližšie o nich plánuje informovať v najbližších dňoch.

Ani politológ Grigorij Mesežnikov nám nevedel bližšie prezradiť, koho dala europoslankyňa vo vlastnej strane dokopy. „Fotografiu som videl a identifikoval som na nej jediného človeka,“ priblížil. Dodal však, že na Slovensku máme slobodnú demokratickú spoločnosť, v rámci ktorej majú politické ambície šancu na to, aby sa nejakým spôsobom uplatnili. Ďuriš Nicholsonová tiež vysvetlila, že gro pôsobenia jej strany bude v regiónoch. „Tým, že ako ústrednú tému máme reformu regiónov, nedá sa robiť bez ľudí v regiónoch,” poznamenala.


Popri tom prebiehajú rokovania s rôznymi politikmi, ktorí sú aj dnes aktívni a majú nejaké plány na budúcnosť. „Nie je tam nič, čo by bolo nejakým spôsobom uzatvorené, a tak prebiehajú diskusie,” povedala Nicholsonová. Zaujímali sme sa aj o to, či rokuje s ďalšími súčasnými či bývalými slovenskými politikmi. „Spolupracujeme s Jozefom Mihálom. Píše nám reformu sociálnych dávok a hlavne dôchodkovú reformu,” zdôraznila.

Istý čas sa hovorilo aj o možnosti vstupu bývalého člena strany SaS Martina Klusa.„Som s ním v intenzívnom kontakte. Verejne už deklaroval, že drží projektu Jablko palce. Zároveň sa však netají, že má ambície ísť do diplomacie. Momentálne má teda otvorené tieto dve možnosti a rozhoduje sa medzi nimi,” priblížila europoslankyňa. Prezradila tiež, že momentálne sa zaoberajú zbieraním podpisov, aby dokončili proces registrácie. Popritom podľa jej slov rokujú aj s rôznymi politikmi, ktorí sú aj v súčasnosti aktívni a majú plány do budúcnosti. 

Mesežnikov vysvetlil, že o Nicholsonovej strane sa zatiaľ toho veľa nevie. Prízvukuje však, že mnoho bude závisieť od osoby silného a charizmatického lídra, ktorý je medzi voličmi poznateľný. A kto bude podľa neho z dvojice Nicholsonová – Dzurinda úspešnejší? „Myslím si, že úspešnejší by bol projekt Mikuláša Dzurindu, lebo momentálne má väčší výtlak,” uzatvára odborník.

Prečítajte si tiež: