Pátranie po dvoch tínedžeroch Martinovi Rétim a Romanovi Mudroňovi, polícia vyhlásila v pondelok. Ako uviedla Gabriela Kremenová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline pre myliptov.sk, už v nedeľu (12.9.), v popoludňajších hodinách prijali oznámenie o nezvestnosti mladistvých chlapcov z okresu Liptovský Mikuláš. Nezvestní chlapci podľa nej odišli deň predtým za kamarátmi a nevrátili sa, pričom o sebe nepodali žiadne informácie a mobilné telefóny mali vypnuté. Záver pátrania sa dostavil vo štvrtok (16.9.), avšak mal smutný koniec. 

TV Markíza informovala, že vo štvrtok ráno krátko po 7.00 hod. spozoroval strážnik v roľníckom družstve v Závažnej Porube na hladine žumpy dve nehybné telá Martina a Romana. Privolaný lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie, príčinu určí pitva. Pravdepodobne jeden z mladíkov spadol do jamy a druhý ho chcel zachrániť. Keď sme navštívili družstvo v Závažnej Porube, jeden z pracovníkov družstva uviedol, že areál bol zamknutý. “Nevieme ako sa sem dostali, nič s tým nemáme. Bolo tu všetko zamknuté, museli sa sem iba nejak dostať,” povedal. K tomu, či bola jama, kde chlapci spadli, dostatočne označená a ohradená, sa nevyjadrili.

Záchranári zo 16 obcí

"Oboch nezvestných 16-ročných chlapcov, po ktorých pátrali aj členovia Pohotovostného pátracieho tímu, sa vo štvrtok v ranných hodinách podarilo nájsť v areáli družstva, žiaľ, bez známok života. Prípadom sa zaoberá polícia. Dotknutým rodinám týmto vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť a prajeme veľa síl," uviedol Pohotovostný pátrací tím. Termovízou a infrakamerami ich hľadala aj letka ministerstva vnútra. Zúčastnení v rojniciach prehľadávali oblasť Jánskej doliny a opäť vytypované miesta – od chát cez potoky, jaskyne, kopce, chodníky.