Prvé články, ktoré upozorňovali, že Robert Fico (Smer-SD) sa objavuje v hoteli Double Tree by Hilton, ktorý patrí Jurajovi Širokému, sa začali objavovať už v roku 2016. Ako prvý o tom vtedy informoval denník Sme.  

Ďalšie skutočnosti prinieslo svedectvo Petra Tótha, o ktorom informoval Denník N. Tóthova výpoveď je zaznamenaná v uznesení o vznesení obvinenia voči osemnástim osobám v korupčnom justičnom prípade Búrka. Trinásti z obvinených sú pritom sudcovia.

Fico a bývalý minister vnútra Robert Kaliňák sa podľa Tóthovej výpovede údajne pravidelne v hoteli stretávali s údajnými sponzormi Smeru Jozefom Brhelom, Miroslavom Výbohom, Jurajom Širokým a aj Norbertom Bödörom, ktorý vraj máva v hoteli doteraz bežne svoje pracovné stretnutia. Roberta Fica odfotografoval aj týždenník Plus 7 dní v garážach Double Tree by Hilton. Bolo to potom, čo sa odsťahoval z bytu v Bašternákovom komplexe Bonaparte. Výboh rázne Tóthove tvrdenia poprel!

Ficov byt v Bonaparte a Fico v garážach Double Tree by Hilton
Zdroj: TREND/Peter Kapitán, PLUS 7 DNÍ

„Marian Kočner intenzívne komunikoval s osobou Norbert Bödör s cieľom dosiahnuť také zmeny v usporiadaní koaličných vzťahov, aby post ministra spravodlivosti pripadol Smeru a tejto funkcie sa mohla ujať Monika Jankovská,“ vypovedal údajne Tóth ešte pred dvoma rokmi.

Keď premiér po vražde Jána Kuciaka podával demisiu, mal si žiadať aj odchod Lucie Žitňanskej z Mosta-Híd, ktorá bola v tom čase ministerkou spravodlivosti. 

„Bödör sa zúčastňuje dokonca aj na takzvaných užších poradách vedenia Smeru, pričom na týchto poradách sa zúčastňujú aj osoby, ktoré nie sú členmi strany Smer ani jeho volených orgánov. Tieto porady sa spravidla uskutočňujú v hoteli Double Tree by Hilton v Bratislave na privátnom poschodí, na ktoré je prístup len špeciálnym výťahom pre vybrané osoby. Týchto stretnutí a rokovaní sa zúčastňujú Robert Fico, Robert Kaliňák, Jozef Brhel, Miroslav Výboh, Juraj Široký a Norbert Bödör,“ hovoril vraj ďalej Tóth, podľa ktorého mal Bödör chodiť jednať rovno do centrály Smeru na Súmračnej.

Tóth mal ďalej vypovedať, že na týchto rokovaniach sa v čase, keď bol Robert Fico predsedom vlády a Robert Kaliňák ministrom vnútra, prijímali mnohé politické rozhodnutia. Diskutovať sa tam malo o mnohých rozhodnutiach vlády a podobne. Viac o tom, ako sa firmy napojené na oligarchov dostali k lukratívnym štátnym zákazkam, sa dočítate na Denníku N.