Tóth tvrdí, že išlo o paparazzovanie. Už v minulosti takéto náznaky pritom vyvolali pobúrenie novinárov, ktorí o ich sledovaní boli ochotní hovoriť verejne. Podľa ich mnohých výpovedí pre média nešlo len o neškodné fotenie. Je známe, že Kočner zbieral o nich čo najviac informácií. Rodné čísla, mená rodinných príslušníkov, miesta kam chodia, EČV ich áut… Jednoducho nešlo len o paparazzovanie. Z Kočnerovej komunikácie je jasné, že sám Kočner sa svojou „zbierkou“ chválil. Vraj na ňu minul 200 000 eur.

 

„By si sa posral, ako ich mám prelustrovaných. Viem, kto koho j..., kto je buzik, ožran, tyran. Aj s foto a videodokumentáciou,“ napísal vtedy bývalému námestníkovi Generálnej prokuratúry Ladislavovi Tichému.

Marek Vagovič.
Marek Vagovič.
Zdroj: Ctibor Bachraty [email protected]

Jeden zo sledovaných bol aj Marek Vagovič, novinár z portálu Aktuality.sk. „Sledovanie prebiehalo zhruba od 14. novembra do 5. decembra 2017. Čiže asi tri mesiace pred vraždou Jana Kuciaka, ktorú si mal Kočner objednať na prelome rokov 2017/2018. Sledovanie prebiehalo nasledovne: ráno o pol siedmej zaparkoval Tóthov „paparazzi“ pred mojim domom. Keď som okolo pol deviatej vyšiel von, začal fotiť. Neprekážalo mu ani to, že súčasne fotí aj môjho mladšieho syna, ktorého som vtedy vodil do škôlky. Vzápätí naštartoval a sledoval ma cestou do práce. Celý deň čakal pred redakciou a čakal, čo sa bude diať. S kým sa rozprávam, stretávam a podobne. Viackrát ma odfotil, ako fajčím pred budovou – najčastejšie s kolegom. Zrejme chodil aj do bufetu, ktorý sídli na prízemí – dokonca zachytil jeden môj rozhovor, ale nedokázal ho bližšie rozkódovať. Sledoval ma, aj keď som sa presúval mestom – pešo alebo autom. Všetko si fotil a podrobne zaznamenával. Vrátane takých nepodstatných detailov ako je telefonovanie či esemeskovanie. Presne vedel, kedy som išiel do parlamentu, na nejakú tlačovku alebo na pracovnú schôdzku,“ napísal vtedy na svojej facebookovej stránke.