Podľa Nicholsona sú organizátori protestov fatálni, pomýlení a nereálni. Nechce byť na nich zlý, veď to myslia dobre. Ale ako hovorí: „Dúfal som, že sa dostanú oveľa ďalej v stanovení cieľov. Že si vyberú užšiu skupinu ľudí, ktorá povedie protesty reálne aj v politickom kontexte. Veď bez hlasov v parlamente nemožno veci zmeniť,“ upozorňuje. Ako smutne dodáva: „Po troch týždňoch organizátori nevedia, čo ďalej. Nemajú to pod kontrolou a to ma desí.“ Jedna z organizátoriek protestu Alena Krempaská mu odkazuje: „Myslím si, že pán Nicholson je v tomto smere málo informovaný. Doteraz vystupoval ako rečník. Nevidí do našich vnútorných debát.“

Niečo sa muselo stať

Nicholsona šokovali organizátorky aj počas stretnutia s premiérkou Ivetou Radičovou. „Žasol som, o čom rozpráva Lucia Gallová. Premiérke zovrela ruky do dlaní a povedala, že je veštkyňa a vie, že Stanko je stále pri nej,“ krúti hlavou Nicholson.Osloviť sme sa snažili aj Gallovú, no do uzávierky mala mobil mimo dosahu. Celkom po chuti Nicholsonovi nie je ani Ľubica Lehotská. „Vraj je investigatívna novinárka, ale nič také som od nej nečítal. Ale je veštkyňa a má masážny salón, kam chodí aj šéf bratislavských takáčovcov spájaných s podsvetím.“ Tým vraj nechce povedať, že s nimi niečo má. Lehotská je jeho rečami šokovaná.

„Tom je skvelý človek. Ak naozaj pustil von informácie, ktoré môžu moju životnosť skrátiť na niekoľko hodín, tak mu skutočne musel niekto ,upraviť‘ mozog,“ reagovala. Podľa jej slov mali totiž na Nicholsona hlásený incident. Aj preto mal na poslednom proteste ochranku. „Nemyslím si, že je to arogantný chrapúň, keď mal odvahu napísať knihu o Gorile. Skôr si myslím, že sa musel niečoho zľaknúť,“ dodala.

Spolieha na ľudí

Pre oznámenie, že prídu extrémisti, Nicholson na piatkový protest ani nechcel ísť. „Už som šiel autom preč, keď mi blyslo hlavou: Kašli na pár násilníkov, dôležité sú tie stovky slušných ľudí. A vrátil som sa,“ hovorí. V boji s Gorilami sa spolieha práve na bežných ľudí, ktorí už majú všetkého dosť. „Hádam nájdu v sebe dosť trpezlivosti a vytrvalosti, aby chodili na námestia aspoň do volieb.“ Vraj keď ľudia prestanú protestovať, Gorily si povedia, že to bola len otázka pár týždňov a pár tisíc ľudí a oni sa nemajú čoho báť

. „Kým ľudia nedajú politikom najavo, že sa im nepáči, čo robia, tí nemajú dôvod zmeniť sa,“ tvrdí. On sám chce aj po hrozbe žaloby knihu o spise Gorila vydať a už má dohodnuté aj novinárske články na túto tému. Podľa Lehotskej nezaháľajú ani organizátori. „Po proteste sme mali stretnutie so zástupcami miest z celého Slovenska. Našli sme veľmi zaujímavé riešenie,“ potvrdila .