Stalo sa mu to akoby naschvál. Ešte počas dňa sa prezident Kiska pochválil fotkou z limuzíny, pričom sa pripravoval na dôležitý príhovor. „Pri ceste po Slovensku. Sú dni, keď človek trávi viac času v aute a má čas popremýšľať,“ napísal k fotografii ani netušiac, čo ho čaká o pár hodín neskôr!

Po večernom programe v Bratislave k 500. výročiu reformácie sa prezident z Historickej budovy Slovenského národného divadla vybral tradičnou trasou do rodného Popradu. Blízko Strečna sa však jeho prezidentská limuzína dostala do kolízie s iným vozidlom! „Áno, je to tak,“ potvrdil hovorca prezidentskej kancelárie Roman Krpelan.

Prezident mal vtedy skutočne šťastie v nešťastí. Hlava štátu vyviazla zo spomínanej zrážky bez zranení. „Prezidentovi sa pri nehode nič nestalo a v noci pricestoval policajným autom do Popradu,“ uviedol hovorca. Detaily však Krpelan neprezradil. “Zrazili sa dve autá, v jednom z nich bol Kiska. Asi neubrzdili,“ hádal jeden z okoloidúcich vodičov.

Podobné situácie pritom Kiska už zažil. V americkom San Diegu v roku 2014 kde havarovali dvaja policajti, ktorí sprevádzali jeho kolónu. Jeden z nich bol vo vážnom stave. V júni tohto roka zase na diaľnici pred Viedňou spadol policajný motorkár, ktorý doprevádzal kolónu počas cesty prezidenta Andreja Kisku na stretnutie s jeho rakúskym kolegom. V tomto prípade sa nikomu nič vážne nestalo.

Čítajte viac: