Reklama

TERAZ TAKTO: “EÚ vypadla z prvej ligy, Donald Trump ignoruje jej inštitúcie," komentuje P. Kmec

Reklama

Vicepremiér slovenskej vlády je nešťastný, že téma energetickej politiky sa dostala do roviny, keď Vladimír Zelenský odkazuje: Ficovi plyn nepustím, Šimečkovi áno.

“Zbytočne sa vytvára napätie okolo otázok energetickej bezpečnosti, v dôsledku sporov rastú ceny plynu a zarábajú iba špekulanti,” komentuje aktuálnu situáciu okolo hroziacej plynovej krízy podpredseda vlády SR Peter Kmec. Ukrajinské zásobníky sú naplnené na desať percent, koniec zimy je ešte v nedohľadne a obavy, že Európa nebude mať dostatok plynu majú reálne kontúry.

“Po zastavení pomoci zo strany USA je Ukrajina nútená hľadať riešenia, z tranzitu plynu získavala do rozpočtu miliardu eur ročne. Bude si musieť kompenzovať straty, ktoré jej vyplynú zo straty americkej finančnej pomoci,” vyjadruje Peter Kmec nádej, že plyn z Ukrajiny potečie. Aj v dôsledku týchto udalostí sa pozícia únie vo svete oslabila.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    TERAZ TAKTO: “EÚ vypadla z prvej ligy, Donald Trump ignoruje jej inštitúcie," komentuje P. Kmec

    “Donald Trump cíti, že EÚ je slabá, nejednotná a geopoliticky nevýrazná. Je to chyba EÚ, namiesto toho, aby sme si budovali jasnú silnú geopolitickú pozíciu, bojujeme s vnútorným nepriateľom, hľadáme vinníkov v jednotlivých členských štátoch, vyčleňujeme ich a potom sa EÚ rozpadá dovnútra a sila európskych inštitúcií je veľmi oslabená. Prezident Trump odmieta komunikovať s predstaviteľmi únie, doteraz sa s nimi nestretol,” komentuje bývalý diplomat a podpredseda vlády.

    O plyne, o politike Donalda Trumpa voči Európe, o opozičných lídroch, ktorí tému členstva v únii “vynášajú na ulicu” a organizuje na nej demonštrácie, ale aj o peniazoch z Plánu obnovy, ktoré sa používajú ako nástroj vynútenia si poslušnosti, hovoril v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou podpredseda vlády SR Peter Kmec.

    Video Player is loading.
    Stream Type LIVE
    Advertisement
    Current Time 0:00
    Duration 0:00
    Remaining Time 0:00
    Loaded: 0%
      • Chapters
      • descriptions off, selected
      • subtitles off, selected
      TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou v rozhovore s Petrom Kmecom