Reklama

Takto prezidentku NEPOZNÁTE: Pozrite sa, prečo bola Čaputová celá špinavá od hliny!

Zuzana Čaputová - prezidentka Slovenskej republiky - prejav v Národnej rade SR

Zdroj: Jaroslav Novák

Reklama

Hlava štátu Zuzana Čaputová (47) je známa svojím pozitívnym vzťahom k životnému prostrediu a zdá sa, že jej odhodlanie pomáhať klíme neutícha ani po takmer dvoch rokoch v úrade prezidenta. Tentokrát sa rozhodla vyhrnúť rukávy a osobne sa zapojiť do výsadby mladých stromčekov!

Čaputová spolu so zamestnancami a zamestnankyňami prezidentskej kancelárie v sobotu 24. apríla sadili mladé duby a smreky v lokalite Ondrovičov obrázok nad Limbachom. Verejný záväzok vysadiť každoročne približne 1300 stromov ako kompenzáciu za časť emisií, ktorých produkcii sa nie je možné vyhnúť, je súčasťou dávnejšie ohláseného plánu kancelárie prezidetky stať sa do roku 2030 prvou uhlíkovo neutrálnou verejnou inštitúciou na Slovensku.   

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    , Čaputová z výsadby stromčekov .

    Tentokrát sa sadilo na lesnom pozemku v správe Lesov Slovenskej republiky na území, ktoré v roku 2010 zasiahla veterná smršť. Prezidentka pri tejto príležitosti okrem iného zasadí spolu s generálnym riaditeľom Lesov SR Tomášom Čukom aj pamätný strom v miestnom miniarboréte.       

    Vyberáme pre vás niečo PLUS