Slovensko bolo za posledné roky svedkom viacerých prípadov, kedy sa na verejnosť dostalo, že niektorí politici si skrátili cestu a svoje záverečné práce si dali napísať. Tento problém s plagiátorstvom sa týkal aj predsedu SNS Andreja Danka, predsedu parlamentu Borisa Kollára, exministra školstva Branislava Gröhlinga či predsedu OĽANO Igora Matoviča. Ich postoj ku svojim plagiátom vzbudil v spoločnosti veľké pochybnosti. Teraz sa však našiel politik, ktorý popri nich svojím prístupom k štúdiu doslova vyniká.

Ide o poslanca OĽANO Tomáša Šudíka, ktorý nedávno úspešne ukončil magisterské štúdium na Fakulte manažmentu, ekonomiky a obchodu na Prešovskej univerzite. "Priznám sa, boli momenty, kedy bolo časovo náročné skĺbiť prácu poslanca so štúdiom na vysokej škole, preto som sa neraz učil a písal práce po nociach. Nechcel som sa však vyhovárať, pretože túto cestu som si zvolil ja sám a dnes za ňu ďakujem," povedal Šudík. Jeho slová jasne naznačujú jeho odhodlanie a snahu nezneužívať svoju politickú pozíciu pri získavaní vzdelania.

Politika a ekonomika majú prirodzené prepojenie, a preto si vybral štúdium na manažérskej fakulte. Jeho diplomová práca s názvom "Hodnotenie inflačného vývoja v podmienkach Slovenskej republiky v kontexte jej ekonomických dôsledkov" vykázala zhodu len 9 percent, čím sa rozhodne medzi kolegov plagiátorov nezaradil.

Veríme, že Šudík bude pôsobiť ako príklad a inšpirácia pre budúce generácie politikov, aby si uvedomili dôležitosť správneho postupu pri vzdelávaní a aby sa vyhli akýmkoľvek podozreniam z plagiátorstva.

FOTKU ŠUDÍKA PO ŠTÁTNICIACH SI POZRITE V NAŠEJ GALÉRII.

Prečítajte si aj: