Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vykonali v marci minulého roka obrovskú protidrogovú akciu, pri ktorej bolo zadržaných a obvinených päť osôb. Medzi nimi bol aj Pučík ml., ktorý mal byť dokonca hlavou organizovanej skupiny zaoberajúcou sa drogovým biznisom. „Zaistili sme väčšie množstvo omamných a psychotropných látok,“ povedal vtedy policajný hovorca Michal Slivka.

Dnes KS potvrdil rozhodnutie Okresného súdu v Pezinku o vine obžalovaných, proti ktorému sa syn exposlanca spolu s ďalšími odvolal. Pučík ml. dostal od odvolacieho súdu nepodmienečný trest vo výške 6 rokov a 8 mesiacov. Obstál teda napokon celkom dobre, nakoľko mu hrozilo až 15 rokov za mrežami. NAKA organizovanej skupine pri minuloročných domových prehliadkach v Báhoni a Senci zaistila okrem kilogramu marihuany aj množstvo pervitínu. Drogy mali z rozvážať na autách z pizzerie.

Rudolf Pučík st. bol poslancom SNS za čias, kedy jej predsedal Ján Slota. Exposlanec sa preslávil hlavne tým, že spolu s Annou Belousovovou sa Slotovi v máji 2011 vzopreli a vystúpili z klubu SNS. Vtedajší rozkol u národniarov ale napokon neprospel nikomu. Predsedom SNS sa stal v roku 2012 Andrej Danko a Belousovová s Pučíkom sa už viac do parlamentu nedostali. Exposlanec sa teraz venuje podnikaniu.

V galérii si pozrite najzaujímavejšie fotky Pučíka ml. zo súdu.