Bývalý Ruskov ochrankár Branislav Naništa potvrdil, že jeho šéfa mohol niekto ohrozovať. Podľa jeho slov na súde boli 90-te roky divoké. Rusko bol vtedy známa osobnosť a zúčastňoval sa mnohých spoločenských akciách, preto vraj potreboval ochranku. Naništa pred súdom povedal, že nestrážil iba Ruska, ale aj jeho dcéru, manželku, byt na Dlhých Dieloch a aj samotnú televíziu.

Rusko mal podľa exochrankára obavy, no nedával ich najavo. „Mal strach, ale neriešil s nami veľa vecí,“ povedal. To pred súdom tvrdil aj sám Rusko. Vraj nešiel za Mikulášom Černákom preto, aby dal zavraždiť Volzovú, ale preto, že sa obával o svoj život a od Černáka chcel vedieť, či je jeho strach opodstatnený. Práve Černák v roku 2017 povedal polícii o údajnej objednávke vraždy. Černákove slová na súde potvrdil aj Miloš Kaštan, ktorý je tretím obžalovaným v tomto prípade. Naopak, štvrtý obžalovaný Róbert Lališ to popiera.

Bývalý ochrankár Pavla Ruska Branislav Naništa bol vypovedať na súde ohľadom údajnej objednávky vraždy Sylvie Volzovej.
Bývalý ochrankár Pavla Ruska Branislav Naništa bol vypovedať na súde ohľadom údajnej objednávky vraždy Sylvie Volzovej.
Zdroj: Karol Farkaš

Naništa si nepamätá, že by Rusko odovzdával pred bratislavským hotelom Milošovi Kaštanovi nejaké financie. Kaštan bol kedysi pravou rukou Mikuláša Černáka. Podľa obžaloby mal odovzdať Rusko peniaze Černákovi práve cez Kaštana. Naništa tiež uviedol, že nebol na stretnutí exriaditeľa TV Markíza s banskobystrickým bosom Mikulášom Černákom a o údajnej objednávke vraždy vie z médií. O fungovaní mafiánskej skupiny černákovcov sa rovnako dozvedel z médií. Vraždu si mal Rusko podľa obžaloby objednať u Černáka a ten mal do nej zaangažovať bratislavskú skupinu sýkorovcov, v ktorej figuroval Lališ.

Anketa
Objednal si podľa vás Pavol Rusko vraždu Sylvie Klaus-Volzovej?
  • 37%
  • 42%
  • 21%