„Naša vláda nemá plán, ako bojovať s koronou," uviedol minister Sulík v dnešnej relácii televizie TA3.

 

Dodal, že podľa neho je to dosť veľký problém. „Rozhodnutia sa tu robia ‚od pása’, nekonečne dlho, niekedy 5 až 6 hodín zasadá krízový štáb, ktorý má nakoniec, aj tak len poradnú funkciu a v konečnom dôsledku o všetkom rozhodne hlavný hygienik,“ zareagoval minister. „A hlavný hygienik rozhodne tak, ako si premiér želá,“ dodal.

Sulík vraj so svojím tímom reagoval na výzvu Matoviča, aby on predstavil plán. Prizval si teda odborníkov a urobili vlastný, ktorý sa volá Semafor zdravia. Ten však podľa ministra Matoviča odpísal mávnutím ruky.

Pri rozhodovaní o opatreniach sa podľa jeho slov neprihliada na dôležité napr. aj ekonomické dosahy. Odkedy sa totiž zavreli reštaurácie, ubehli už dva mesiace a podľa Sulíka sa nič nerobí. Premiér Igor Matovič vraj povedal, že riešenie ako pomôcť podnikom si zoberie na starosť on sám. Doteraz sa tak však nestalo a pomoc prichádza pomaly.

„Takto si likvidujeme náš gastro segment. Nechápem, prečo reštaurácie musia byť za každú cenu zatvorené, ale kostoly môžu byť otvorené. Rovnako, zadarmo máme vlaky pre seniorov, pričom deti, ktoré nepredstavujú žiadne riziko, nemôžu chodiť do škôl,“ rozhorčil sa Sulík.

Na otázku, či vláda v lete „nezaspala“, odpovedal jasne – áno. Sulík vraj vtedy opakovane navrhoval, aby sa prísnejšie kontrolovali najmä hranice. Hlavne, koho si sem púšťame a či sa dodržuje karanténa. „Toto bolo vtedy však odignorované,“ vysvetlil.

Sulík opäť spomenul aj návrh, aby koronakrízu riadil iný človek ako premiér osobne. Mal by to byť podľa neho niekto, kto by dostal Matovičovu dôveru a premiér by sa mohol sústrediť na iné veci, ktoré treba riešiť.