Igor Brossmann sa opäť rozhodol prehovoriť o Kiskovi pre magazín Stratégie. V rozhovore okrem iného odzneli šokujúce tvrdenia o súčasnom prezidentovi Kiskovi, ktorý podľa Brossmanna nemá čisté svedomie.

„Niekedy v roku 2008 som začal mať intenzívny pocit, že ma Andrej už od prvopočiatku Dobrého anjela klame. A nielen mňa, ale najmä ľudí, ktorí nám nezištne pomáhali. Niekedy v roku 2010 sa mi to definitívne celé poskladalo,“ opisuje Brossmann, ktorý na rovinu povedal, že Kiska bral Dobrého anjela ako nástroj na výhru volieb.

„Andrej od začiatku vošiel do Dobrého anjela nie preto, aby pomáhal iným, ale preto, aby iní pomáhali jemu. Pochopil som, že všetci tí, ktorí sme venovali čas a peniaze Anjelovi, sme v skutočnosti od začiatku financovali politickú kampaň jednému človeku,“ povedal.

Podľa vlastných slov na začiatku roka 2011 odišiel zo všetkých výkonných funkcií v Dobrom anjelovi. Svojou kritikou si však vyrobil nepriateľov. „Bol som vychovaný tak, že nemám mlčať len preto, že väčšina ľudí so mnou nesúhlasí,“ dodal Brossmann.

Spoluzakladateľ Dobrého anjela: Kiska brutálne porušil dohodu!

„Je to taký nezmysel, že tomu nemôže nikto uveriť. Pánovi prezidentovi je ľúto, že pán Brossman takýmto spôsobom púta na seba pozornosť. Dobrý anjel bol založený v roku 2006, pár rokov sa pripravoval,“ reagoval Roman Krpelan z kancelárie prezidenta.