Martina Jančíková pracuje v parlamente ako asistentka Eriky Jurinovej a smeráka Matúša Šutaja Eštoka si vzala pred necelým rokom. Eštok pritom nie je v Smere žiadnym nováčikom a okrem toho, že je podpredsedom mladých socialistov, zároveň je vysoký štátny úradník. Na ministerstve školstva robí šéfa odboru vnútornej správy.

Jančíkovej manžel však nie je len skalný smerák a jeho minulé pôsobenie Matoviča určite nepoteší. V minulosti sa totiž stal členom Ústrednej volebnej komisie za Obyčajných ľudí, ktorú založil bývalý predseda SNS Víťazoslav Moric, a takmer rovnakým názvom sa vraj snažil prebrať voličov OĽaNO.


Vzájomná náklonnosť prevýšila politickú príslušnosť.
Foto: internet

„Ja som vtedy skončil školu. Bol som čerstvým absolventom a dostal som v škole ponuku, už ani neviem od koho, či ich nechcem ako brigádu zastupovať v komisii,“ obhajoval sa Šutaj pre denník N. Matovič o Jančíkovej a Eštokovi vie, no problém v tom nevidí. Skôr dúfa, že Jančíková manžela prehovorí, aby zo smeru odišiel.

Matovič o vyšetrovaní megabalíku na Belize: Pokročilo "po slovensky"

„Ja osobne som ju v tom podporoval, lebo treba šíriť osvetu aj v najbližšej rodine, takže ja verím tomu, že postupom času ho privedie na správne chodníčky a svoje zmýšľanie jej pán manžel zmení,“ povedal Matovič, ktorý sa vynášania informácií nebojí. „Láske nerozkážeš, stalo sa. Ja Martine plne dôverujem,“ zakončil šéf OĽaNO.