Opozícia a protestujúci volali v utorok podvečer na bratislavskom Hodžovom námestí po demisii vlády či riešeniach energetickej krízy. Kritizovali, že prezidentka Zuzana Čaputová (49) zatiaľ nevyhlásila referendum týkajúce sa predčasných volieb. Volali tiež po zmene ústavy umožňujúcej skrátenie volebného obdobia parlamentu buď referendom, alebo uznesením Národnej rady. Na opozičnom proteste pod taktovkou smerákov tentoraz vystúpilo aj viacero ďalších politikov.

Na pódiu sa objavil líder mimoparlamentnej strany Republika Milan Uhrík, predseda národniarov Andrej Danko, ale aj predsedovia mimoparlamentných strán Život-NS, Národnej koalície či dokonca syn niekdajšieho predsedu SNS Jána Slotu a dnes šéf mimoparlamentnej strany DOMOV – Národná strana Pavol Slota. Okrem politikov rečnili napríklad herec a režisér Marek Ťapák, prezident občianskeho združenia „Zjednotení za mier“ Eduard Chmelár a ďalší.

Na snímke účastníci protivládneho stretnutia občanov SR na Hodžovom námestí 20. septembra 2022 v Bratislave
Zdroj: Pavol Zachar

Bratislavská krajská polícia napokon prostredníctvom sociálnej siete informovala o pokojnom priebehu zhromaždenia. „Prípady narušenia verejného poriadku alebo páchania inej protiprávnej činnosti sme nezaznamenali," priblížili muži zákona. O to zaujímavejší je fakt, že šéf smerákov Fico opúšťal protest v sprievode šiestich ochrankárov.

VYJADRENIE ROBERTA FICA NÁJDETE NA ĎALŠEJ STRANE