O život bývalého policajného prezidenta aktuálne bojujú zdravotníci na oddelení ARO v prešovskej nemocnici. Už krátko po tragickom konaní Lučanského reagovalo aj ministerstvo spravodlivosti. "Jeho stav je kritický,"  uviedol hovorca ministerstva Peter Bubla.

Reakcie politikov

K pokusu o samovraždu sa vyjadrili aj politici. "Táto informácia ma ľudsky veľmi mrzí a je mi ľúto, že k niečomu takému vôbec došlo. Zároveň však musíme počkať na oficiálne informácie a prešetrenie celej situácie," vyjadril sa šéf parlamentu Boris Kollár. "Ak niekto zlyhal, nebude chránený. Ak sú pochybnosti, musí byť postavený mimo službu, kým nebudeme poznať pravdu," napísal na sociálnej sieti premiér Igor Matovič.

"Krok bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského je jedným z dôsledkov atmosféry na Slovensku, kde sa preteky v zatýkaní stali predmetom politického boja," napísal zas opozičný Hlas-SD.

Reakcia exprokurátorky Mišíkovej

Eva Mišíková, ktorá na prokuratúre dlhé roky bojovala s organizovaným zločinom, spolupracovala roky aj s Milanom Lučanským. Pre náš denník Plus JEDEN DEŇ poznamenala, že strata každého života je tragédiou.

V prípade bývalého policajného prezidenta je presvedčená, že úlohu zohral zlý stav, ale aj náhla zmena postavenia. "S Milanom Lučanským som dlhé roky pracovala a musím povedať, že to bol inteligentný človek s analytickým myslením. Nemyslím si, že by v tomto prípade išlo o demonštráciu neviny. Keďže bol ešte v auguste prezidentom policajného zboru, zrejme ťažobu vzniknutej situácie psychicky neuniesol," povedala bývalá prokurátorka, v súčasnosti advokátka aj členka Súdnej rady. Poznamenala aj to, že dnes je ešte nevyhnutnejšie, aby na vrcholných postoch boli spôsobilí odborníci.

Lučanský bol vo väzbe od začiatku decembra. Krátko po zatknutí sa zranil v cele po páde na kovovú posteľ. Pre zranenia bol aj hospitalizovaný v nemocnici. Kolíková aj Lučanského advokát Matúš Beresecký vtedy vylúčili prítomnosť inej osoby pri čine.

Mohlo by vás zaujímať: