Podľa informácií denník Plus JEDEN DEŇ najbližšia rodina Milana Lučanského požiadala o premiestenie jeho hrobu do Martina, kde žije jeho manželka a jeho synovia. Pochovali ho na Národnom cintoríne. Túto informáciu zverejnila jeho rodina aj na sociálnej sieti. 

TU si môžete prečítať oznam o jeho novom hrobe aj s fotografiou.  

Samovražda počas väzby

Generál Milan Lučanský sa na konci roka pokúsil o samovraždu. Vo svojej cele sa obesil o teplákovú bundu, stačilo mu pritom len deväť minút. Väzenská stráž si počas podávania večere všimla, že bývalý policajný šéf nereaguje na podnety, neskôr zistili, čo je príčinou. Lučanského sa im podarilo zachrániť, no nie na dlho. Poslednýkrát vydýchol len deň po pokuse o samovraždu v prešovskej nemocnici.

Smrť bývalého šéfa polície vyvolala mnoho otáznikov. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková upokojovala verejnosť, že prípad sa riadne prešetrí. Zriadila aj špeciálnu komisiu, ktorej súčasťou boli opoziční ako ak koaliční poslanci.

Kto bol Milan Lučanský?

Lučanský sa v roku 1969 narodil v jednej z najkrajších oblastí Slovenska, priamo pod Vysokými Tatrami v Poprade. Po skončení stredného odborného učilišťa chemického sa prakticky ihneď rozhodol, že svoju kariéru spojí s Policajným zborom. V roku 1989 nastúpil ako frekventant pohotovostného útvaru vtedajšej Verejnej bezpečnosti. Od tej doby kariérne rástol, až sa v roku 2008 stal riaditeľom odboru Stred ÚBOKu (predchodca NAKA). Popri práci vyštudoval Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici.

V rokoch 2010 až 2012 v polícii nepracoval, no po návrate sa veľmi rýchlo dostal do vrcholových funkcií. Od roku 2012 do roku 2016 bol viceprezidentom Policajného zboru, potom šéfom inšpekcie ministerstva vnútra a od 1. júna 2018 policajným prezidentom. Čoskoro po nástupe do funkcie a po podnete od organizátorov protestov Za slušné Slovensko odstavil z vedenia NAKA dnes obvineného Petra Hraška, pričom povedal, že ho odstavil aj od informácií vo veci vyšetrovania dvojnásobnej vraždy. Práve za Lučanského šéfovania Policajnému zboru totiž zadržali a obvinili 27. septembra 2018 dnes už odsúdených z vraždy Jána Kuciaka († 27) a Martiny Kušnírovej († 27).

Fotografie z pohrebu Milana Lučanského, ale aj smútiacu verejnosť a rodinu,  si môžete pozrieť v našej galérii

Mohlo by vás zaujímať: