Premiér Eduard Heger sa dnes v parlamente venoval aj nutnosti očkovania. Podľa neho je 14-tisíc obetí na Covid strašne vysoká daň. „Primárne sú to nezaočkovaní,“ povedal.

Od 1. septembra nás podľa Hegera stála liečba všetkých pacientov 40-miliónov eur. Z toho 37,5 milióna eur bola vraj liečba v nezaočkovaných nemocniciach. „To sú zbytočne vyhodené peniaze, ale čo je horšie, to sú zbytočné trvalé následky na životoch konkrétnych ľudí a žiaľ zbytočné úmrtia,“ povedal Heger.

Premiér potom povedal aj nepríjemnú správu: „Mne je ľúto každého úmrtia. Teraz, pred pár dňami zomrel aj mne veľmi blízky človek, teda človek ktorého som poznal, veľmi dobrý človek.“ Muž bol podľa Hegera v produktívnom veku, ktorý sa obetovával pre druhých.

DOJÍMAVÉ SLOVÁ PREMIÉRA A PRIZNANIE TÝKAJÚCE SA DEZINFORMÁCIÍ SA DOČÍTATE TU>>

Hovoril aj o zbytočných úmrtiach a zdravotných následkoch. Podčiarkol, že zaočkovaní sú viac chránení pred novým koronavírusom a aj ho menej šíria. "Nikto vo vláde nedelí ľudí na očkovaných a neočkovaných. Na očkovaných a neočkovaných ich delí COVID-19. COVID si vyberá za obete nezaočkovaných, pretože tí nie sú chránení. Je to úplne prirodzené. Keď pôjdete do dažďa a nebudete mať nič, zmoknete ako myš. Keď budete mať dáždnik alebo pršiplášť, tak vás to, samozrejme, ochráni," uviedol Heger.

Súťaž
Zdroj: archív

Poukázal pritom na štatistiky a na výrazný podiel nezaočkovaných ľudí na číslach nakazených. Doplnil, že zo všetkých hospitalizovaných je viac ako 80 percent nezaočkovaných a na umelej pľúcnej ventilácii je vyše 90% nezaočkovaných pacientov.

Prečítajte si tiež: